BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Brak prądu może przerwać mecze Euro 2012

Wszystkie polskie miasta, w których mają się odbywać mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku, narażone są na przerwy w dostawach prądu. Najpoważniejsze problemy z dostawami energii mają Wrocław i Poznań.

Większość linii przesyłowych ma w Polsce więcej niż 40 lat. Na ich modernizację PSE Operator musi wydać ponad 12 miliardów złotych. Prace hamuje też brak zagospodarowania przestrzennego i protesty mieszkańców. Z tych powodów na przykład budowa linii zasilających Poznań utknęła w Kórniku już prawie 5 lat temu.

Niewiele lepiej jest z przesyłem prądu do Wrocławia, Warszawy i Szczecina. Jeśli prace nie nabiorą tempa, a w czasie Euro 2012 będą upały, praktycznie każdy mecz w Polsce może zostać przerwany z powodu awarii zasilania.

Na razie kryzys odsunął problem braku prądu. Energetycy wskazywali, że utrzymanie się wzrostu popytu na energię będzie oznaczało, iż w 2012 wystąpią problemy z dostawami. Popyt na energię został jednak przystopowany, choć szacuje się, że znów zacznie rosnąć w 2010 roku.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.gazetaprawna.pl

logo footer