BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Los Mirosława Drzewieckiego

Jest dowód na to, że Drzewiecki powinien być zdymisjonowany. We wtorek zostanie złożony wniosek w Sejmie o jego dymisję. „Rzeczpospolita” zaś donosi, że minister sportu prawdopodobnie sam zrezygnuje z funkcji jeszcze dzisiaj.

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej zapowiedział, że o losie Mirosława Drzewieckiego zdecyduje rząd podczas najbliższego posiedzenia Rady Ministrów. Stwierdził, że ma zastrzeżenia do staranności urzędniczej ministra sportu. A to może sugerować, że dni szefa resortu są policzone.

Jeden z ministrów powiedział, że Drzewiecki jako szef resortu naprawdę dużo dobrego zrobił w kwestii przygotowań do Euro 2012.

Drzewiecki jest jednym z bohaterów "afery hazardowej", która wybuchła po publikacji stenogramów rozmów Zbigniewa Chlebowskiego z dolnośląskimi biznesmenami z branży hazardowej. Wynika z nich, że politycy PO (m.in. właśnie "Miro" Drzewiecki) lobbowali za korzystnymi dla tych biznesmenów zapisami w ustawie o grach losowych.

Premier Donald Tusk powiedział, że we wtorek zadecyduje, czy minister Drzewiecki zachowa swoje stanowisko. Politycy opozycji nie mają wątpliwości, że Mirosław Drzewiecki jest zamieszany w aferę hazardową, a sprawą powinna się zająć sejmowa komisja śledcza.

źródło: www.tvn24.pl, Rzeczpospolita
zdjęcie: PAP,

logo footer