BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy dworzec w Bydgoszczy dostanie pieniądze na Euro 2012?

Jest szansa, że Bydgoszcz będzie gościć piłkarzy na Euro 2012. Wizyta na bydgoskim dworcu nie napawa jednak optymizmem. Jeśli ratusz nie postara się o dofinansowanie, kibiców przywita niewyremontowana stacja.

Przebudowa dworca kolejowego Bydgoszcz-Główna rozpocznie się nie wcześniej, niż w połowie 2011 roku. To wersja optymistyczna, mówi Michał Wrzosek, rzecznik PKP SA. Prace budowlane mogą ruszyć za półtora roku, ale tylko pod warunkiem, że jeszcze w najbliższych miesiącach zostanie wybrany finansowy partner do tej inwestycji. To może nie wystarczyć, by remont zakończył się, zanim na Euro 2012 zabrzmi pierwszy gwizdek. A nadal nie ma chętnych na sfinansowanie tej przebudowy.

W 2012 roku Bydgoszcz ma stanowić pomocnicze zaplecze hotelowe dla Poznania, który jest jednym z miast-organizatorów mistrzostw. UEFA potwierdziła już, że trzy bydgoskie hotele spełniają odpowiednie warunki do przyjęcia tak zwanej UEFA Family, czyli działaczy piłkarskich i dziennikarzy podczas tej imprezy, mówi Adam Soroko, dyrektor wydziału Sportu i Turystyki bydgoskiego ratusza.

Najprawdopodobniej oprócz osób obsługujących Euro 2012, w Bydgoszczy zostaną również zakwaterowani piłkarze jednej z reprezentacji. Ratusz nie potwierdza tej informacji.

Spółka Euro 2012 opracowała listę stacji, które mają zostać zmodernizowane specjalnie na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wytypowane dworce będą musiały m.in. spełniać określone przez UEFA wymogi bezpieczeństwa. I to one w pierwszej kolejności otrzymają pieniądze na remont. Na liście nie ma Bydgoszczy. Można tylko podejrzewać, że nie znaleźliśmy się w tym gronie z powodu finansowych cięć organizatora Euro 2012, dodaje Soroko.

Nadziei nie odbiera natomiast Michał Wrzosek, który mówi, że Bydgoszcz ma jeszcze szansę wskoczyć na listę, o ile taką decyzję podejmie minister sportu.

źródło: www.pomorska.pl

logo footer