BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dymisja Drzewieckiego nie wpłynie na współpracę z Ukrainą

Dymisja ministra sportu Mirosława Drzewieckiego nie wpłynie na współpracę między Ukrainą i Polską, które razem organizują piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Uważam, że nie będzie to miało żadnych negatywnych następstw dla przygotowań do Euro 2012, oświadczył wicepremier Iwan Wasiunyk, który odpowiada za przygotowania z ramienia rządu Julii Tymoszenko.

Minister ds. rodziny, młodzieży i sportu Jurij Pawłenko wyraził ze swej strony nadzieję, że Drzewiecki będzie w stanie obronić się przed oskarżeniami, które stały się przyczyną jego odejścia ze sprawowanej funkcji. Oczekuję, że ten skandal w żaden sposób nie wpłynie na przygotowania Ukrainy i Polski do Euro 2012, a po odrzuceniu oskarżeń mój kolega wróci do pracy, powiedział.

Pawłenko pochwalił jednocześnie Drzewieckiego za dotychczasową współpracę. Poziom relacji między Ukrainą i Polską w przygotowaniach do turnieju był wysoki, także dzięki osobistej roli tego ministra, podkreślił szef ukraińskiego resortu.

Drzewiecki stracił stanowisko w związku z nieprawidłowościami w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej. Według "Rzeczpospolitej" Drzewiecki i szef klubu PO Zbigniew Chlebowski (także stracił to stanowisko) mieli lobbować w interesie firm hazardowych. O skreślenie z projektu zmian w tzw. ustawie hazardowej zapisu o dopłatach (od wygranych hazardowych) mieli zabiegać u polityków PO biznesmeni z Dolnego Śląska.

źródło: PAP
zdjęcie: Fotorzepa

logo footer