BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina ma wiele do zrobienia w kwestii Euro 2012

Martin Kallen oświadczył, że ukraińskie miasta-gospodarze mają dużo do zrobienia. Każde miasto ma swoje specjalne zadania, które musi wykonać. Na pewno w każdym z miast jest zbyt mało pokoi hotelowych.

Kallen zaznaczył na spotkaniu w Kijowie, że we Lwowie zakończono prace projektowe na stadionie i że nieźle przestrzega się harmonogramu prac nad rozbudową portu lotniczego. Nadal jednak dużo pozostaje do zrobienia.

Za następne dwa miesiące Lwów powinien dogonić harmonogram i posuwać się w prawidłowym kierunku, żeby w porę zakończyć projekty lotniska i stadionu. Jestem przekonany, że Lwów może to zrobić. Ale trzeba ciężko pracować, akcentował Kallen.

Dyrektor Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaznaczył, że Kijów w chwili obecnej ma za mało hotelowych pokoi, żeby pretendować na finał turnieju Euro 2012. Do początku mistrzostw pozostaje jeszcze dużo pracy w porcie lotniczym. W szczególności nie rozwiązano problemu komunikacji między lotniskiem a stolicą. Miejska władza powinna nadać konkretne propozycje na ten temat, zauważył Kallen.

Charków, według informacji Martina Kallena, również ma problem z hotelami. Zaplanowano dużo zbudować i powinniśmy dostać gwarancje. Prace na lotnisku postępują według planu, a stadion jest prawie gotowy.

Projekt donieckiego lotniska znajduje się na etapie opracowania. Wkrótce mają skończyć się prace architektoniczne. Projekt będzie trudny, ale Donieck poświęca mu dosyć uwagi. Liczymy, że w Doniecku zostaną wybudowane dodatkowe hotele, skomentował Kallen.

Zdaniem Kallena, każde ukraińskie miasto, w którym rozgrywane będą mecze Euro 2012 musi zorganizować pracę w taki sposób, aby szybko odpowiadać wymaganiom UEFA.

źródło:  www.zaxid.net
zdjęcie: www.money.pl

logo footer