BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Policjanci przed Euro 2012 będą uczyć się języków obcych

Po angielsku, niemiecku i rosyjsku mają mówić za dwa lata policjanci w Warszawie. Specjalne kursy językowe zaczną się w marcu przyszłego roku i zakończą tuż przed Euro 2012.

W dwuletnich kursach udział weźmie prawie 2700 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendy Głównej Policji, Biura Ochrony Rządu, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

Uczestnicy uczyć się będą języka obcego na dwóch poziomach - podstawowym i zaawansowanym. Organizatorzy zaplanowali 240 godzin lekcyjnych w ciągu 4 semestrów.

Euro 2012 to wyzwanie dla wielu służb odpowiedzialnych za przygotowanie, monitoring i zabezpieczenie tej największej imprezy sportowej w naszym kraju. Funkcjonariusze policji, którzy na co dzień dbają o utrzymanie porządku publicznego, przyjmują informacje telefoniczne o wydarzeniach i podejmują interwencje na miejscu zdarzenia, muszą posiadać co najmniej podstawową znajomość języka obcego.

Umiejętności takie będą wykorzystywać nie tylko przy tym wydarzeniu sportowym, ale i podczas dalszej służby, np. podczas, coraz częstszych, kontaktów z przedstawicielami policji zagranicznych.

Znajomość języków obcych będzie niezbędna dla funkcjonariuszy. Będą mieć stały kontakt z turystami i kibicami podczas Euro 2012, będą uczestniczyć w oficjalnych spotkaniach dotyczących przygotowań do zabezpieczenia, pracować będą przy organizacji konferencji i spotkaniach roboczych oraz przygotowywać będą raporty i analizy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Projekt jest realizowany przez Komendę Stołeczną Policji, a finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

źródło: www.warszawa.gazeta.pl
zdjęcie: www.swiecie.kujawsko-pomorskie.policja.gov.pl

logo footer