BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na remont płyt lotniskowych we Wrocławiu

Pięć firm złożyło oferty w przetargu na remont płyt lotniskowych we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika. To druga inwestycja, oprócz trwającej już budowy nowego terminalu, związana z rozbudową portu przed Euro 2012.

Kierownik projektu z ramienia lotniska Przemysław Marcinkowski, mówi, że kontrakt obejmuje zaprojektowanie płyty postojowej przed nowym terminalem, modernizację istniejącej płyty południowej oraz drogi kołowania. Zwycięzca przetargu będzie także pracował nad projektami drogi szybkiego zejścia z drogi startowej oraz płyty do odladzania samolotów.

Port Lotniczy wycenił inwestycję na 3,58 mln zł brutto. W wyborze najkorzystniejszej oferty jedynym kryterium będzie cena. Najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę złożyło konsorcjum z liderem ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o., które zadeklarowało wykonać zadanie za nieco ponad 2 mln zł. W przetargu startują jeszcze cztery firmy.

Mamy nadzieję, że uda się wybrać firmę projektową w takim terminie, by decyzja uprawomocniła się do końca października, dodał Marcinkowski. Zwycięzca przetargu będzie miał 4 miesiące na zaprojektowanie płyty postojowej przed nowym terminalem i 7 miesięcy na pozostałe prace projektowe. Nowa płyta powinna być gotowa do końca przyszłego roku.

Budowany przez polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief nowy terminal lotniczy ma być skończony do końca marca 2011. Obecnie na placu budowy trwają prace ziemne i instalacyjne. Od początku września udało się wykonać ok. 45 proc wykopu. Jednocześnie kładziona jest kanalizacja deszczowa i sanitarna. Zaczęto także wylewać beton podkładowy.

źródło: PAP
zdjęcie: www.kikowicz.com.pl

logo footer