BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy obiekt piłkarski w Zaborowie będzie spełniał wymogi UEFA?

Wprawdzie w tym i w następnych latach w Zaborowie będzie przybywać obiektów sportowych i rekreacyjnych, ale to nie one mają być głównym atutem w ewentualnym czerpaniu profitów z Euro 2012. Miasto chce gościć raczej kibiców, niż zawodników.

Niczego nie można jeszcze przesądzać, ale wiadomo, że w Wielkopolsce na centra pobytowe dla drużyn piłkarskich wybrano miejscowości już dysponujące obiektami treningowymi z odpowiednim zapleczem, odnową biologiczną oraz sztucznymi murawami.

Takim ośrodkiem jest chociażby Grodzisk Wielkopolski. W Lesznie kończy się właśnie budowa podobnego obiektu. Niebawem do dyspozycji zawodników i mieszkańców będą dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej wraz z nowoczesnym zapleczem socjalnym, ale o sztucznej trawie nie ma na razie mowy.

Prace budowlane przy obiekcie piłkarskim w Zaborowie właśnie się kończą. W przyszłym tygodniu rozpocznie się procedura związana z odbiorem technicznym poszczególnych jego części. Obiekt nie odpowiada do końca wymogom stawianym na Euro 2012. Brakuje płyty ze sztuczną murawą, a nie wiadomo, czy miasto będzie na nią stać.

W tej sytuacji Leszno będzie raczej zabiegać o przyjęcie w mieście i jego okolicach kibiców, którzy zjadą na piłkarskie święto z całej Europy. Strategia, jak to zrobić, jest już przyjęta.

Prawdopodobnie pod koniec 2011 roku dowiemy się konkretnie, które reprezentacje zagrają w Poznaniu i we Wrocławiu. Wtedy do federacji tych państw skierujemy zaproszenie dla ich kibiców. Będzie to oferta nie tylko związana z bazą hotelową, ale także z turystyką, rekreacją, możliwością wypoczynku i rozrywki, wyjaśnia Zbigniew Białas, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Leszna. Na przygotowanie zaplecza dla piłkarzy raczej naszego miasta nie stać. To są wydatki idące w dziesiątki, a nawet setki milionów złotych.

Właściciele hoteli są na razie dość ostrożni w ocenie tego, czy Euro 2012 będzie dla Leszna i miejscowych przedsiębiorców szansą na dobre zarobki. Wiadomo, że niektóre hotele, np. Wieniawa, już zmodernizowały swoje zaplecze. Inne, w tym cieszący się dużą renomą Zamek w Rydzynie, przygotowują się do tego. Samo miasto też nie ma jeszcze skonkretyzowanych planów na własną promocję przy okazji Euro 2012.

Jeśli chodzi o promocję wizerunkową, to jeszcze nie podjęliśmy dyskusji na ten temat, przyznaje Alicja Szczepińska, naczelnik Wydziału Promocji UM w Lesznie. Dużo zależy od tego, czy do Euro 2012 zostanie wybudowana droga ekspresowa pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Przy istniejącej miasto już od lat się promuje.

źródło: www.wielkopolska.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.odleglosci.nazwa.pl

logo footer