BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Polacy chcą modernizować lotnisko we Lwowie

Polskie konsorcjum ABM Wschód i amerykańska firma IMTC-VTI L.L.C. zgłosiły się do przetargu na modernizację lotniska we Lwowie, który ma być jednym z gospodarzy Euro 2012 na Ukrainie.

Przetarg odbędzie się 4 listopada i zgodnie z decyzją rządu premier Julii Tymoszenko jego zwycięzca otrzyma prawo własności zbudowanego we Lwowie nowego terminalu.

Konkurs, którego celem jest znalezienie wykonawcy prac budowlanych i remontowych lwowskiego portu lotniczego, był ogłaszany dwa razy. Po raz pierwszy nie przystąpiła do niego żadna firma.

Przewidywany koszt modernizacji państwowego przedsiębiorstwa Międzynarodowy Port Lotniczy "Lwów" wynosi 1 miliard 107 milionów hrywien (ok. 163 mln euro).

Jak poinformowała dyrekcja portu lotniczego  we Lwowie, prawdopodobnie 1 kwietnia 2010 roku lotnisko zostanie zamknięte dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i remontowych w ramach przygotowań do Euro 2012. W tym okresie ruch pasażerski obywać się ma poprzez lotniska w Łucku i Iwano-Frankowsku.

Choć ukraińskie władze zapewniają, że Lwów zdąży z przygotowaniami do Euro 2012, w ostatnim czasie miasto to krytykowane jest za zbyt powolne tempo związanych z tym prac. Dotyczy to nie tylko lotniska, ale i stadionu, budowa którego opóźniona jest o dwa miesiące.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej w Kijowie dyrektor UEFA ds. Euro 2012 Martin Kallen, uznał, że opóźnienia można jeszcze nadrobić. Lwów ma jeszcze dużo pracy do wykonania, jednak jeśli się postara, może nadrobić stracony czas, powiedział.

źródło: PAP
zdjęcie: www.flickr.com

logo footer