BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy UEFA wyciągnie konsekwencje względem Ukrainy?

Czy przez sobotni incydent Ukraina straci szanse zorganizowania Euro 2012 w czterech miastach? Ukraina może się spodziewać kary za zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu z Anglią.

Trzeba coś z tym zrobić, wyciągnąć konsekwencje, grzmiał Fabio Capello. Mecz eliminacji mistrzostw świata Ukraina - Anglia był dwukrotnie przerywany. Na pole karne gości poleciały race świetlne. Oburzenia nie krył Capello, który uważał, że te sytuacje zdekoncentrowały jego podopiecznych. Włoch domaga się wyciągnięcia konsekwencji.

Po stronie ukraińskiej jedynym miastem, które ma pewność organizacji turnieju, jest Kijów. Pozostałe miasta muszą do końca przyszłego miesiąca przekonać władze UEFA, że zdążą z niezbędnymi przygotowaniami. Czy tych planów nie zniweczy incydent mający miejsce podczas meczu z Anglią?

Race były problemem głównie dla naszych bramkarzy, mówi John Terry. Dla nas ten incydent nie może być wymówką przegranego meczu. Rezerwowy Carlton Cole przyznał, że ciemnoskórzy zawodnicy reprezentacji Anglii mogli paść również ofiarą rasizmu. Jeśli to prawda, byłoby to szokujące. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Po sytuacjach, gdy w meczach Anglii na Słowacji w 2002 roku i w Chorwacji w 2008, obrażano piłkarzy gości, UEFA miała uważnie obserwować zachowanie ukraińskich kibiców.

Incydenty z sobotniego meczu mogą mieć poważne konsekwencje w kontekście decyzji dotyczącej liczby miast, w których będą rozgrywane mecze Euro 2012. Działacze UEFA kilka miesięcy temu zapowiedzieli, że pewniakiem jest tylko Kijów. Sobotni mecz na Dnipro Arena raczej nie poprawi notowań pozostałych miast.

źródło: www.wp.pl
zdjęcie: www.rzeczpospolita.pl

logo footer