BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Gdańsku wystartował projekt „Edukacja 2012”

Mimo, że do Euro 2012 jeszcze trzy lata, Gdańsk już teraz zaczął wychowywać kibiców. W gimnazjum nr 2 wystartował projekt "Edukacja 2012", którego głównym celem jest zainteresowanie dzieci futbolem i wpojenie im zasad kulturalnego dopingowania.

Źle się czuję słysząc te wulgarne przyśpiewki. Gdy jestem na meczu z sześcioletnią córką zatykam jej uszy, przyznaje prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Dlatego z akcją "Edukacja 2012" wiąże duże nadzieje.

To trudne zadanie, ale jeśli tego procesu nie zaczniemy, to nigdy niczego nie zmienimy. Budujemy stadion na 44 tys. widzów, tam nowi kibice będą większością. Mam nadzieję, że ta nowa większość spowoduje zmianę atmosfery, mówi Adamowicz.

Młodzi kibice twierdzą, że bez kibicowskich przyśpiewek nie byłoby dobrej zabawy. Wulgarne przyśpiewki to dla nich nic dziwnego, bo "tak wygląda kibicowanie".

Organizatorom akcji "Edukacja 2012" chodzi o to, żeby było inaczej. Uczniowie będą chodzić na mecze i spotykać się z kibicami. Zorganizujemy im różne warsztaty. Zobaczymy, co się zmieniło, zapowiada Monika Hawior.

Oni uczą się z telewizji i od starszych kibiców, tłumaczy nauczyciel w-f Andrzej Born. Szkoła może dać im lepsze wzory i jeśli będziemy konsekwentni i systematyczni, to być może zaszczepimy im pewien nawyk kulturalnego kibicowania. Ale to nie będzie łatwe. To jak nauka mówienia dzień dobry i przepraszam, dodaje.

źródło: TOK FM
zdjęcie: Agencja Gazeta

logo footer