BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Krytyczna sytuacja stadionu w Kijowie

Sytuacja jest krytyczna. Opóźnienia w budowie grożą niewypełnieniem zobowiązań wobec UEFA i wstydem, powiedział Rawil Safiułlin, przewodniczący powołanej przez parlament Ukrainy komisji śledczej ds. nieprawidłowości przy budowie stadionu w Kijowie.

Wiem, że moje słowa mogą niektórych zszokować, powiedział Rawil Safiułlin. To, co jednak się dzieje wokół stadionu w Kijowie zaszło zbyt daleko. Według niego minister sportu Jurij Pawłenko próbuje mydlić wszystkim oczy, że budowa stadionu idzie zgodnie z planem.

Jako szef komisji śledczych dysponuję niepokojącymi informacjami, potwierdzającymi bardzo duże opóźnienia, mówi Safiułlin. Prace związane z budową dachu miały się rozpocząć 3 sierpnia i jak dotąd się nie rozpoczęły, co więcej ciągle nie wiadomo kiedy się rozpoczną. Inwestycja ma być realizować przez firmę, która nigdy nie przeprowadzała równie skomplikowanych i trudnych projektów.

Nadal również nie wiadomo ile kosztować będzie modernizacja kijowskiej areny. Obecnie wydano ponad 2 mld hrywien (ok. 700 mln. zł), a z moich informacji wynika, że suma ta może przekroczyć nawet 4,9 mld. hrywien (ok. 1,7 mld. zł), twierdzi Safiułlin. Tymczasem w Polsce wszyscy otwarcie mówią, że w związku z kryzysem ceny inwestycji spadają.

Safiułlin nie kryje żalu do władz, że te ograniczają komisji dostęp do dokumentów, a nawet wstęp na budowę kijowskiego stadionu. Dziwi się też szefowi ukraińskiej federacji Hryhorijowi Surkisowi, że ten milczy w kwestii przygotowań Ukrainy do Euro 2012.

On naprawdę dużo zrobił dla ukraińskiej piłki i tylko jemu zawdzięczamy to, że nasz kraj może zostać gospodarzem mistrzostw, wylicza. Nie rozumiem dlaczego Surkis nie krytykuje przygotowań do mistrzostw. Powinien wystąpić i otwarcie powiedzieć o wszystkich problemach związanych z Euro 2012.

źródło: www.sport.pl
zdjęcie: www.kurierbudowlany.pl

logo footer