BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kto zainstaluje telebimy na gdańskim stadionie

Biuro Inwestycji Euro 2012 w Gdańsku dopuściło osiem firm do tzw. dialogu konkurencyjnego w przetargu na "elektronikę", w którą trzeba będzie wyposażyć stadion na Letnicy.

Zwycięzca tego przetargu będzie musiał dostarczyć m.in. telebimy, monitory LCD czy system czytników biletów. Wstępne zainteresowanie przetargiem wyraziło 11 firm. Komisja przetargowa odrzuciła trzy z nich, mówi Ryszard Trykosko, prezes BIEG 2012.

Niezależnie od ewentualnych odwołań, które mogą złożyć odrzucone firmy będzie można rozpoczynać rozmowy z pozostałą ósemką. Będziemy wsłuchiwać się w ich opinie, np. co do liczby i miejsc rozmieszczenia monitorów. Chcemy poznać ich koncepcje. W tych rozmowach będą zresztą uczestniczyć projektanci stadionu, dodaje Trykosko.

Na podstawie m.in. tych rozmów BIEG 2012 ułoży specyfikację istotnych warunków zamówienia i jeszcze w tym roku roześle ją do zakwalifikowanych firm wraz z zaproszeniem do składania szczegółowych ofert. Ich zbieranie zaplanowane jest na początek, a podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu - na połowę lutego 2010 r. Na wykonanie kontraktu przewidziano osiem miesięcy.

Budowa gdańskiego stadionu przebiega zgodnie z harmonogramem. Jej zakończenie planowane jest na połowę stycznia 2011 r. Pierwszy mecz zostanie rozegrany wiosną tego samego roku. Podczas Euro 2012 w Gdańsku odbędą się trzy spotkania fazy grupowej i jeden ćwierćfinał.

Na liście ośmiu firm, które zostały dopuszczone do dialogu w przetargu na wybór "partnera technologicznego", są znane marki. BIEG 2012 dopuścił  Telekomunikację Polską, Siemensa, Alpine Bau Deutschland AG (spółka z grupy Alpine Bau jest podwykonawcą Hydrobudowy Polska, która wygrała przetarg na prace budowlane na stadionie w Gdańsku), a także spółki Mega Music, Honeywell, Trias, Sygnity i Qumak Sekom.

źródło: www.pomorze.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.gdansk.naszemiasto.pl

logo footer