BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kto będzie operatorem stadionu na Maślicach?

Dwie niemieckie firmy - SMG Entertainment oraz Dekonta walczą w przetargu na wybór operatora budowanego stadionu na Maślicach.

Wrocław już kilkakrotnie przesuwał datę wyłonienia operatora, który zadba o utrzymanie stadionu na Euro 2012 oraz zapewni wynajem pomieszczeń i lokali w komercyjnej części obiektu.

Musieliśmy wielokrotnie weryfikować nasze oczekiwania, potem nastąpiły cztery tury ciężkich negocjacji z oferentami, co zajęło nam kolejne miesiące, wyjaśnia Michał Janicki, przewodniczący rady nadzorczej spółki Wrocław 2012 i pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro 2012.

Operator zostanie wyłoniony w ciągu trzech tygodni. Według nieoficjalnych szacunków spółki, roczne wynagrodzenie dla operatora za pracę powinno zamknąć się w kwocie między pięć a osiem mln zł.

Spółka Wrocław 2012 ogłosi w grudniu przetarg na bank, który pożyczy pieniądze na dokończenie budowy stadionu. Miasto, które poręczy spółce kredyt, liczyło, że bank uda się wybrać w procedurze negocjacji bez ogłoszenia przetargu. To rozwiązanie zakwestionowali jednak prawnicy, dlatego bank zostanie wyłoniony w normalnym otwartym przetargu, co wydłuży całą procedurę.

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
zdjęcie: www.2012.wroc.pl

logo footer