BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Śląski do remontu

Już niebawem rozpoczną się prace przy modernizacji śląskiego obiektu. Przy stadionie pojawiły się już pierwsze baraki dla ekip budowlanych, w najbliższym tygodniu zostanie postawione ogrodzenie. Modernizacja Kotła Czarownic potrwa prawie dwa lata.

To znak, że Kocioł Czarownic już wkrótce zostanie zamknięty. I to na prawie dwa lata. Do lipca 2011 roku rządzić będą na nim pracownicy konsorcjum firm Hochtief Polska, Mostostal Zabrze i Thermoserr, którzy zmodernizują naszego giganta. - Stadion zostanie oddany generalnemu wykonawcy prac 28 października - mówi Aleksandra Marzyńska z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. - Może uda się to zrobić nieco wcześniej, jeszcze przed weekendem. Chciałbym, żeby remont rozpoczął się jak najszybciej - dodaje Marek Szczerbowski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Modernizacja Stadionu Śląskiego miała się zacząć w lipcu tego roku. Termin rozpoczęcia prac przesunięto jednak, by w Chorzowie mogły się odbyć dwa mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. Miało to być huczne pożegnanie „starego" giganta połączone z awansem kadry na przyszłoroczny mundial. Teraz od remontu nie ma już odwrotu.

- Trzaskających mrozów się nie spodziewamy, więc pierwsze roboty wykonamy w najbliższych tygodniach. Zaczniemy od prac rozbiórkowych na koronie stadionu, którą przygotujemy pod budowę zadaszenia. Mówię o demontażu krzesełek i masztów oświetleniowych. Trzeba się też powoli zabierać za rozbiórkę trybuny zachodniej - mówi Maria Piłat z Hochtief Polska. Wiosną zniknie murawa wypożyczona na ostatnie mecze, a dyrekcja przez czas trwania remontu będzie rezydować w stadionowym hotelu.

Przypomnijmy, że w ramach wartej 360 mln zł modernizacji Stadion Śląski zyska nie tylko zadaszenie o powierzchni 43 tys. m2 i całkiem nową trybunę zachodnią. Zostanie na nim wybudowana specjalna strefa dla VIP-ów, punkty gastronomii, toalety i parkingi. Pojawi się także nowe oświetlenie, nagłośnienie trybun oraz telebimy. Po remoncie Kocioł Czarownic będzie mógł pomieścić ponad 55 tys. widzów.

Źródło: PL.2012

logo footer