BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

UEFA zadowolona z postępu prac na wrocławskim lotnisku

Wizytacja lotniska i terenu budowy nowego terminala lotniczego przy Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu to główne punkty zakończonej wizyty przedstawicieli UEFA ds. rozbudowy lotnisk.

Zdaniem ekspertów rozbudowa obiektu przebiega zgodnie z planem. Według dyrektora lotniska Dariusza Kusia, szczególne wrażenie na gościach zrobił postęp prac przy budowie terminala od momentu przekazania placu budowy generalnemu wykonawcy. W ciągu zaledwie sześciu tygodni udało się bowiem wykonać ponad 70 proc. wykopu. Rozpoczęło się zbrojenie i wylewanie płyty fundamentowej, a na placu budowy zamontowano już dwa z pięciu żurawi wieżowych.

Przygotowanie lotnisk, obok budowy stadionów, to jedno z najważniejszych dla UEFA kryterium oceny gotowości do organizacji Euro 2012. Eksperci z UEFA potwierdzili, że prace przy rozbudowie wrocławskiego lotniska przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wrocław jest pod tym względem najbardziej zaawansowany na tle innych miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy, powiedział Kuś.

Terminal we Wrocławiu buduje konsorcjum Hochtief Polska, które zbudowało już lotniska w Moskwie, Bejrucie i Atenach.

Nowy terminal ma mieć powierzchnię blisko 40 tys. m kw. Inwestycja pozwoli na zwiększenie przepustowości wrocławskiego lotniska z 1,2 mln do 3,2 mln pasażerów rocznie. W ramach  projektu powstanie również ponad tysiąc miejsc parkingowych. Po kolejnej przebudowie zaplanowanej na lata 2017 - 2019 przepustowość portu lotniczego ma wzrosnąć do ok. 4 mln pasażerów.

źródło: PAP
zdjęcie: www.investmap.pl

 

logo footer