BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Montaż zadaszenia na poznańskim stadionie

Według budowniczych montaż zadaszenia na poznańskim stadionie określany jest mianem operacji "unikalnej na skalę światową".

Na poznańskim stadionie trwają prace przy podnoszeniu gigantycznej konstrukcji dachowej. Dopiero w sobotę wieczór udało się podnieść ważącą 1400 ton kratownicę na wysokość 30 metrów nad płytą boiska.

Niedogodne warunki pogodowe - wiatry i deszcz spowodowały, że operacja podnoszenia elementu konstrukcji dachowej została przełożona o kilka dni. Prace rozpoczęły się w piątek po południu - osiem hydraulicznych siłowników specjalnie sprowadzonych ze Szwajcarii, podnosiły olbrzymią konstrukcję w tempie cztery metry na godzinę.

Kolejny etap prac na poznańskim stadionie to przesunięcie konstrukcji w poziomie na żelbetowe słupy. Przewidziano, że prace te potrwają około trzech-czterech dni, oczywiście jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Po zakończeniu tego etapu prac, cały ciężki sprzęt zostanie przemieszczony pod drugą trybunę, gdzie w identyczny sposób będzie podniesiona druga kratownica, stanowiąca zadaszenie na poznańskim stadionie. Wokół stadionu miejskiego pojawiali się liczni mieszkańcy Poznania, którzy z zainteresowaniem śledzili tę niezwykłą operację.

źródło: PAP
zdjęcie: www.ueafaeurocup.eu

logo footer