BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rząd znowelizował uchwałę o programie przygotowań do Euro 2012

Rada Ministrów znowelizowała uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu pod nazwą "Przygotowanie i wykonanie przedsięwzięć Euro 2012". Główna zmiana dotyczy kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

W pierwotnej wersji uchwały, koszt budowanego na Euro 2012 Stadionu Narodowego, zgodnie z ustaleniami z 2006 roku, miał wynieść 1 mld 220 mln złotych. Ta prognoza nie była jednak oparta na projekcie budowlanym, wykonawczym lub kosztorysie inwestorskim. Nie było można też porównać całkowitych kosztów inwestycji z podobnym obiektem wybudowanym wcześniej.

Ostateczne kwoty kosztorysowe znane były dopiero na przełomie roku 2008 i 2009, a w połowie września tego roku spółka Narodowe Centrum Sportu (NCS) poinformowała, że całkowity koszt budowy obiektu wyniesie 1 mld 569 mln złotych netto. Po doliczeniu podatku VAT koszt budowy Stadionu Narodowego wyniesie 1 mld 914 mln złotych. I taką kwotę uwzględniono w znowelizowanej we wtorek przez rząd uchwale. Całość kosztów budowy będzie pokryta ze środków budżetowych.

Po wprowadzeniu zmian przez Radę Ministrów wartość nakładów na wykonanie całego programu wyniesie 4 mld 880 mln, z czego 2 mld 483 mln złotych będzie pochodzić z budżetu państwa.

Przyjęty przez rząd w czerwcu ubiegłego roku wieloletni program ma umożliwić realizację inwestycji stadionowych (budowa, rozbudowa i modernizacja) niezbędnych do przeprowadzenia Euro 2012. Z budżetu państwa zaplanowano całkowite sfinansowanie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie oraz dofinansowanie budowy, rozbudowy i modernizacji innych stadionów z myślą o Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.dziennik.pl

logo footer