BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na stadion miejski w Białymstoku

Jeszcze w tym roku zostanie rozstrzygnięty ponowny przetarg na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 1 grudnia. Tego dnia oferty zostaną otwarte.

Jak poinformował Adam Popławski, dyrektor MOSiR w ponownym przetargu nieograniczonym ogłoszonym 19 października, jak dotychczas wydano dokumentację przetargową 15 firmom reprezentującym różne konsorcja. Zainteresowanie przetargiem jest bardzo duże. Niewykluczone, że firm do przetargu zgłosi się więcej niż w pierwszym przetargu.

Pierwszy przetarg na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku został unieważniony na początku października z powodów prawnych. Powodem unieważnienia był zapis w specyfikacji, dotyczący konieczności ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oddzielnie każdej z firm wchodzących w skład konsorcjów, które stanęły do przetargu.

Komisja Europejska uznała taki wymóg za naruszenie prawa unijnego i niedostosowanie prawa polskiego do regulacji unijnych. W pierwszym przetargu zgłosiło się 19 firm i konsorcjów firm z kraju i zagranicy.

Stadion miejski w Białymstoku, na 22,5 tys. miejsc, ma być przede wszystkim przeznaczony do rozgrywek piłkarskich. Ma mieć tzw. III kategorię UEFA, czyli będą mogły odbywać się na nim mecze w rozgrywkach prowadzonych przez UEFA, z wyjątkiem pucharowych finałów. Całe trybuny będą zadaszone. Powstanie w miejscu obecnego stadionu. Część prac rozbiórkowych została już wykonana.

Inwestycja ma być w połowie dofinansowana z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego. Szacuje się, że nowy stadion miejski będzie kosztował ok. 150 mln zł, ale ostatecznie będzie to wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu.

Budowa stadionu miejskiego w Białymstoku ma być zakończona w planowanym terminie, czyli do końca 2011 roku.

źródło: PAP
zdjęcie: www.ekstraklasa.ddl2.pl

logo footer