BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mecz finałowy Euro 2012 z pewnością w Kijowie

Według zapewnień ukraińskiego ministra ds. rodziny, młodzieży i sportu, Jurija Pawłenko, Ukraina będzie gotowa do przyjęcia rozgrywek piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Plan przygotowań do turnieju jest realizowany na bieżąco, nie zważając ani na światowy kryzys finansowy, ani inne problemy, z którymi się wcześniej zetknęliśmy, powiedział na konferencji prasowej w Kijowie Jurij Pawłenko.

Mecz finałowy odbędzie się z całą pewnością na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Prace na tym obiekcie prowadzone są bez przerwy, powiedział minister. Przypomniał jednocześnie, że Ukraina ma już jeden, całkiem nowy stadion, oddany do użytku zaledwie dwa miesiące temu.

Stadion w Doniecku jest już otwarty od końca sierpnia i funkcjonuje w pełnym wymiarze, zaznaczył. Pawłenko powiedział, że bardzo dobrze wygląda także sytuacja ze stadionem w Charkowie. Zrealizowano tam już 95 proc. prac, zaś stadion zostanie uroczyście otwarty 5 grudnia.

Pawłenko potwierdził, że w przypadku Lwowa sprawy mają się nieco gorzej. We Lwowie były pewne problemy techniczne, które doprowadziły do miesięcznego opóźnienia robót, jednak władze miasta zapewniają, że zaległości zostaną nadrobione i stadion będzie gotowy na czas, podkreślił szef ukrańskiego resortu sportu.

Pawłenko wyraził przekonanie, że grudniowy werdykt UEFA w sprawie liczby miast-gospodarzy Euro 2012 na Ukrainie będzie dla tego kraju korzystny, a mecz finałowy odbędzie się w Kijowie.

Ostatnie raporty UEFA w każdej dziedzinie, dotyczącej przygotowań Ukrainy do Euro 2012, odnotowują znaczące postępy. Gwarancje, których udzieliliśmy UEFA są wypełniane w 100 procentach, powiedział minister.

W maju w Bukareszcie UEFA ogłosiła, że piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku z całą pewnością odbędą się w czterech miastach Polski i prawdopodobnie w czterech miastach ukraińskich, którym wytknięto wówczas pewne opóźnienia w przygotowaniach. Na ich nadrobienie Ukraińcy dostali czas do końca listopada.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer