BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lwów przygotowuje logo miasta-gospodarza

Lwów przygotowuje się do zaprezentowania UEFA projektów logotypu, mającego być znakiem rozpoznawczym miasta podczas przygotowań i w trakcie trwania piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

Zatwierdzone przez europejskie władze futbolu logo będzie zintegrowane z oficjalnym logotypem UEFA, poinformował dyrektor departamentu ds. Euro 2012 Rady Miejskiej Lwowa Oleg Zasadny.

Do 9 listopada jesteśmy zobowiązani przedstawić UEFA propozycje logotypu miasta-gospodarza. Będzie on używany we wszystkich akcjach promocyjnych i materiałach informacyjnych dotyczących przygotować do EURO 2012. Zgodnie z zaleceniami ma to być unikalny, ale jednocześnie harmonijny z logotypem UEFA znak graficzny. Ma prezentować Lwów jako miasto-gospodarza i być zrozumiały i rozpoznawalny zarówno dla mieszkańców jak i dla osób, które przyjadą tu po raz pierwszy, wyjaśnił Zasadny.

Logo Lwowa musi spełniać warunki wspólnej koncepcji dotyczącej wszystkich miast-gospodarzy. Będziemy brać pod uwagę wariant wykorzystania elementu z herbu miejskiego - pięciu baszt i napisu "Lwów 2012", projektu, który zwyciężył w otwartym, ogólnomiejskim konkursie. Inną propozycją jest umieszczenie w logo wizerunku budowli będącej dla większości mieszkańców miasta symbolem Lwowa - Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, powiedział zastępca mera miasta Wasilij Kosiw.

Poza wymogami technicznymi logotypu (struktura, format, rozmiar, kolory) UEFA określiła zakres elementów, których nie wolno wykorzystywać przy projektowaniu znaku. W szczególności chodzi o wyobrażenia graficzne zastrzeżone przez inne strony lub naruszające ich prawa.

Logotyp nie może w związku z tym wykorzystywać symboliki piłkarskiej (stadion, piłka, obraz boiska, loga klubów piłkarskich) bowiem są to obrazy wykorzystane w oficjalnych znakach UEFA. Piłkarska centrala nie dopuszcza też wykorzystania flagi państwowej oraz elementów o charakterze komercyjnym lub politycznym. Nie wolno także stosować trójwymiarowych technik graficznych i obrazów fotograficznych.

Po zatwierdzeniu przez UEFA proponowanego znaku graficznego Lwowa, będzie on wkomponowany w oficjalny logotyp miasta-gospodarza, składający się z oficjalnego logo turnieju, miasta oraz symbolu określającego rolę miasta w przeprowadzeniu mistrzostw.

Oficjalne logo turnieju Euro 2012 zaprezentowane zostanie przez UEFA podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości, 14 grudnia w Kijowie.

źródło: PAP
zdjęcie:  www.wyjazdymarzen.pl

logo footer