BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa miejsc obsługi podróżnych na A4

Na odcinku Wrocław - Katowice autostrady A4 powstanie 10 miejsc obsługi podróżnych. Wybudują je Lotos, Orlen i Shell.

Teraz, aby zatankować, kierowcy muszą zjechać z autostrady. Jest jeszcze jedno wyjście: mogą dojechać za Katowice, gdzie już są miejsca obsługi podróżnych ze stacjami benzynowymi. - To przeszkadza. Przez to jeździ się tamtędy niekomfortowo - mówi Adam Reich, zawodowy kierowca z Wrocławia. - Cieszę się, że w końcu cywilizacja zawita na ten odcinek A4.

Już w styczniu przyszłego roku będą tam parkingi, motele, a przede wszystkim stacje benzynowe. Kolejne etapy budowy MOP-ów zostaną zakończone w połowie przyszłego roku. Wtedy też powstaną restauracje i motele. Teraz, wzdłuż całej trasy, która liczy prawie 200 kilometrów, są jedynie parkingi i toalety. Posilić się można co najwyżej hamburgerem, hot-dogiem czy grochówką, sprzedawanymi w budkach i pod namiotami.

Jednak za wygodę kierowcy będą musieli zapłacić. Bo kiedy wszystko będzie już gotowe, GDDKiA zacznie pobierać za przejazd opłaty. - Tak będzie od początku 2011 roku-zapowiada Mrugasiewicz. Ile będziemy musieli uiścić za przejazd? Około 20 zł. Szacuje się, że w ten sposób przez 12 miesięcy GDDKiA zarobi ok. 300 mln zł. Pieniądze będą przeznaczane na remonty autostrady.

Trzy razy mniej, czyli ok. 7 zł, zapłacimy za przejazd z Wrocławia do Legnicy - ok. 70 km. Jednak kierowcy nie muszą się martwić na zapas, bo opłaty nie zostaną wprowadzone zbyt szybko. Miejsca obsługi podróżnych między Legnicą a Wrocławiem to odległa przyszłość. Na pewno nie powstaną wcześniej niż po mistrzostwach Euro 2012. Zanim pojawią się tam MOP-y, GDDKiA musi zdecydować, czy powstaną dodatkowe pasy ruchu.

źródło: Polska Gazeta Wrocławska
zdjęcie: www.prawodrogowe.pl

logo footer