BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012: inwestycje w lotniska z opóźnieniem

Podczas wizyty w ubiegłym tygodniu w Polsce przedstawiciela UEFA wyszło na jaw, że tylko lotnisko w Warszawie jest przygotowane na zwiększony ruch lotniczy w czasie Euro 2012.

W pozostałych trzech miastach, w których odbędą się mecze Mistrzostw Europy, są opóźnienia w realizacji inwestycji w portach lotniczych. Problemy z dostosowaniem do wymogów UEFA są w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska wykonawca chce zmiany technologii, by zmniejszyć koszty.

Opóźnienia w stosunku do harmonogramu inwestycji związanych z przygotowaniem infrastruktury lotniska Poznań-Ławica do obsługi ruchu w trakcie Euro 2012 wynikają z przyczyn proceduralnych – mówi Hanna Surma, rzecznik prasowy portu. Chodzi o opóźnienia w przygotowaniu raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

Hanna Surma zaznacza jednak, że w poszczególnych etapach projektu przewidziano rezerwy czasowe, które pozwolą dokończyć długotrwałe przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskanie decyzji administracyjnych oraz kwalifikacji projektów do dofinansowania ze środków unijnych.


"Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że największe problemy są w Gdańsku. Tamtejszy projekt modernizacji lotniska ma już przynajmniej pół roku opóźnienia. Spółka zarządzająca portem lotniczym wciąż nie wie, kto zbuduje dla niej terminal pasażerski, drogę kołowania oraz dwie płyty postojowe. Zarząd spółki ma także problem ze sfinansowaniem projektu przygotowanego do Euro 2012 wycenianego na ponad 400 milionów złotych. Zapewnia jednak, że w grudniu zostanie rozwiązany.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
rys.: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

logo footer