BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Szef UEFA Michel Platini: przygotowania do Euro 2012 w Polsce są "pod kontrolą"

Szef UEFA Michel Platini ocenił w czwartek, że przygotowania do Euro 2012 w Polsce są "pod kontrolą", natomiast problemy mogą być na Ukrainie.

"Wszystko działa dobrze, komitet organizacyjny pracuje dobrze (...) wszystko jest pod kontrolą" - powiedział Platini o stanie przygotowań do mistrzostw Europy w Polsce, po spotkaniu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem w Brukseli.

Dodał natomiast, że UEFA wciąż czeka na raporty ekspertów, którzy na Ukrainie oceniają stan przygotowań w zakresie zakwaterowania i transportu. "Nie mam wątpliwości co do stadionu (w Kijowie), ale reszta jest bardziej skomplikowana" - powiedział.

Szef UEFA Michel Platini przypomniał, że ostateczna decyzja, czy w Kijowie odbędzie się mecz finałowy, i czy mecze mistrzostw zostaną rozegrane zgodnie z ukraińską propozycją także w Doniecku, Lwowie i Charkowie, zostanie podjęta przez UEFA w grudniu.

"W Polsce wszystko jest pod kontrolą, sprawy rozwijają się dobrze (...). Wszyscy mamy nadzieję, że będzie tak, jak założono: mistrzostwa odbędą się w Polsce, co jest dzisiaj oczywiste i nie budzi wątpliwości, ale także, że odbędą się na Ukrainie, tak jak przewidziano wcześniej" - powiedział Buzek.

Przewodniczący PE zaproponował, by w przyszłym roku, w 60. rocznicę Deklaracji Roberta Schumana - ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji - która stała się podstawą europejskiej integracji, w Strasburgu został rozegrany mecz miedzy reprezentacją PE, a reprezentacja parlamentów narodowych UE. Buzek zaproponował Platiniemu, by był sędzią w tym meczu. Szef UEFA Michel Platini zgodził się, zapowiadając, że "przywiezie swoją żółtą i czerwoną kartkę".

źródło: PAP
zdjęcie: www.poland2012.net

logo footer