BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa drogi ekspresowej S8 Oleśnica-Syców

Dzisiaj w siedzibie wrocławskiego oddziału GDDKiA podpisano umowę na realizację drogi ekspresowej S8. Wykonawcą odcinka od Oleśnicy do Sycowa będzie firma Skanska.

Wartość kontraktu na budowę 25-kilometrowego odcinka to blisko 468 mln zł. Oddanie drogi do ruchu planowane jest w czerwcu 2012 roku.

Realizacja drogi ekspresowej S8 jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Jej charakter jest ponadregionalny, ponieważ połączy stolicę Dolnego Śląska z Warszawą. Stworzy nowe bezpieczne połączenie drogowe zapewniające wysoki komfort ruchu.

Dolnośląski odcinek S8 realizowany jest w systemie Projektuj i Buduj. Skanska wybuduje odcinek od węzła Cieśle w okolicy Oleśnicy do węzła Syców Wschód oraz opracuje projekty wykonawcze dla wszystkich robót. System ten znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

W ramach budowy odcinka S8 Oleśnica - Syców powstaną:

  • 2 jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny
  • 3 węzły - Szczodrów, Syców Zachód i Syców Wschód, a węzeł Cieśle zostanie rozbudowany
  • 4 Miejsca Obsługi Podróży
  • 18 wiaduktów, w tym 5 w ciągu drogi ekspresowej, a 13 nad nią
  • 12 przepustów stalowych dla zwierząt.

Ze względu na bezpieczeństwo kierowców droga zostanie ogrodzona na całej długości i wyposażona w bariery ochronne. Zainstalowane zostaną również ekrany akustyczne o zróżnicowanej wysokości, od 4 do 8 m. Trasa planowanej S8 omija tereny zabudowane. Podpisanie umowy na kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 Wrocław-Oleśnica planowane jest na połowę listopada br.

źródło: GDDKiA

logo footer