BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Spotkanie Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza z ambasadorem Ukrainy

5 listopada br. Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ukrainy Oleksandrem Motsykiem.

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Oleksander Motsyk pogratulował Ministrowi Sportu i Turystyki Adamowi Gierszowi objęcia stanowiska oraz przekazał z tej okazji list okolicznościowy od Ministra ds. Rodziny, Młodzieży i Sportu Ukrainy Jurija Pawlenki. Ambasador Motsyk podkreślił, że UEFA EURO 2012TM jest nadal najważniejszym projektem polsko-ukraińskim. Dotychczasowa współpraca w tym zakresie układała się bardzo dobrze.

Obie strony wyraziły przekonanie, że równie pomyślnie będzie przebiegała w przyszłości. Oleksander Motsyk poinformował, że przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku na Ukrainie przebiegają coraz lepiej, co zostało również zauważone przez przedstawicieli UEFA podczas ostatniej wizyty ewaluacyjnej. We Lwowie były pewne problemy techniczne, które doprowadziły do miesięcznego opóźnienia robót, jednak władze miasta zapewniają, że zaległości zostaną nadrobione.

W grudniu 2009 roku Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) podejmie decyzję w sprawie ostatecznego wyboru miast-gospodarzy. Obie strony ustaliły, że po ogłoszeniu tej decyzji możliwe będzie zwołanie czwartego Polsko-Ukraińskiego Komitetu ds. przygotowania i Przeprowadzenia UEFA EURO 2012TM. Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz ponownie przyjął zaproszenie ministra Jurija Pawlenki do odwiedzenia Ukrainy w najbliższym czasie.

źródło: msport.gov.pl
zdjęcie: www.kprm.gov.pl

logo footer