BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Finał Euro 2012 w Kijowie

Stadion Olimpijski w Kijowie spełnia wymogi UEFA, więc finał Euro 2012 odbędzie się na Ukrainie, poinformowało w oświadczeniu ukraińskie Ministerstwo ds. Rodziny, Młodzieży i Sportu.

W niedzielę zakończyła się na Ukrainie dwutygodniowa inspekcja monitorująca stan przygotowań do Euro 2012. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo, stadion w Kijowie zebrał pozytywne opinie, a inspektorzy UEFA ocenili, że prace modernizacyjne są wykonywane zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.

Przebudowa stadionu w Kijowie planowo ma zakończyć się w 2010 roku. Trudno jednak ocenić, na ile rzetelna jest informacja podana przez Ukraińców. Dla nas istotne są tylko oficjalne decyzje firmowane przez UEFA. Innych doniesień nie będziemy komentować. Jeśli otrzymamy prawo do organizacji finału, będziemy na to gotowi. Takie stanowisko spółka PL.2012, która jest odpowiedzialna za przygotowanie Polski do turnieju.

Ostateczna decyzja w sprawie miast-gospodarzy Euro 2012 zapadnie na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, które w dniach 9-11 grudnia odbędzie się w Portugalii.

źródło: www.interia.pl
zdjęcie: www.sport.wp.pl

logo footer