BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina bliżej Unii Europejskiej

Dla poprawienia międzynarodowego wizerunku Ukrainy w obliczu zbliżającego się Euro 2012 niezbędne jest stworzenie przychylnego klimatu dla zagranicznych inwestycji.

Taką decyzję podjęli uczestnicy okrągłego stołu, przy którym dyskutowali w Kijowie o możliwości wykorzystania Euro 2012 dla promocji kraju i miast-gospodarzy. Dyrektor turnieju Euro 2012 na Ukrainie Markijan Łubkiwski podkreślił, że przygotowania do mistrzostw uważa za bardzo ważny projekt geopolityczny, który zbliży kraj do Unii Europejskiej. W opinii Łubkiwskiego UEFA robi dziś dla Ukrainy to, co Unia Europejska powinna zrobić po włączeniu Ukrainy do struktur tego stowarzyszenia.

Dla zainteresowania potencjalnych inwestorów i przyciągnięcia ich kapitału na obiekty Euro 2012 ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy zobowiązało wysokich ukraińskich urzędników i funkcjonariuszy do jak najszerszego informowania o przygotowaniach do Euro 2012 za granicą i na Ukrainie, powiedział podczas kijowskiego spotkania przedstawiciel ministerstwa Jurij Myszka.

Dyrektor Biura Koordynacyjnego ds. przygotowań Euro 2012 Ilia Szewlak poinformował, że w planach budżetowych ukraińskiego rządu ujęto kwotę około 90 milionów hrywien (ok. 54 mln zł) przeznaczoną na budowanie pozytywnego wizerunku kraju oraz dystrybucję materiałów informacyjnych i promocyjnych poza granicami.

Pozytywny wizerunek to możliwość przyciągnięcia inwestorów, uzyskania kredytów, rozwoju branży turystycznej, otwarcia naszego kraju nie tylko dla naszych partnerów ale i dla zwykłych obywateli, przekonywał Myszka.

Ministerstwo Kultury i Turystyki planuje przeznaczenie na program rozwoju infrastruktury przy szlakach komunikacyjnych oraz inwestycje w obiekty turystyczne około trzech miliardów hrywien, z czego znaczącą część stanowić mają środki prywatnych inwestorów.

Ukraina musi postarać się o poprawienie klimatu dla inwestycji. Podniesienie ratingu Ukrainy przez wiodące międzynarodowe agencje uzależnione jest od obniżenia stopnia ryzyka dla inwestorów. Tak uważa Denis Bogusz, dyrektor agencji Bohush-Communications. Jego zdaniem inwestor, przeznaczający spore kwoty na ukraińskie przedsięwzięcia gospodarcze musi być absolutnie przekonany, że nakłady kapitałowe zwrócą się, a nie zostaną zmarnotrawione lub wręcz rozkradzione.

źródło: PAP
zdjęcie: www.podroze.auto-swiat.pl

logo footer