BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Poznań gospodarzem Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich?

16 listopada br., Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz wziął udział w konferencji prasowej poświęconej kolejnemu etapowi starań Poznania o uzyskanie prawa organizowania w roku 2014 II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

W spotkaniu z mediami uczestniczyli również prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, wiceprezes PKOl Andrzej Kraśnicki, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Irena Szewińska.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przedstawił obecny stan przygotowań miasta do tej imprezy, zwracając m.in. uwagę na fakt, iż znaczna część planowanych na sierpień 2014 roku zawodów sportowych ma się odbywać na obszernych terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Igrzyskom będą też zapewne służyć inne, uznane już poznańskie obiekty sportowe, w tym - wymagający modernizacji zaplecza - stadion lekkoatletyczny. Wioska Olimpijska ma z kolei być zorganizowana na terenie sporego osiedla akademickiego, które dopiero powstanie.

Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz podkreślił, że kandydatura Poznania uzyskała niezbędne gwarancje rządowe i ma zapewnione dofinansowanie z budżetu państwa.

Konkurentami Poznania w walce o organizację II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich są chiński Nanjing i meksykańska Guadalajara.

Obecnie wszystkie dokumenty aplikacyjne są analizowane przez powołaną przez MKOl Komisję Oceniającą, która 11 stycznia 2010 roku przedstawi raport o wszystkich trzech kandydatach a później Komitet Wykonawczy MKOl podejmie decyzję, które miasta znajdą się w finałowej rundzie starań o Igrzyska 2014.

Decyzję o wyborze Gospodarza Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014 podejmą członkowie MKOl i zostanie ona przedstawiona w dniu 10 lutego 2010 roku podczas 122. sesji MKOl w Vancouver.

źródło: msport.gov.pl
zdjęcie: www.olympic.org

logo footer