BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

O bezpieczeństwie na EURO 2012...

W ramach IX Wystawy Wyposażenia i Budowy Obiektów Sportowych SPORT-OBIEKT odbyła się Konferencja „Bezpieczny Stadion”. Podsumowaniem obrad była prestiżowa GALA FAIR PLAY.

Gośćmi prestiżowej Konferencji „Bezpieczny Stadion” organizowanej przez Targi Kielce i PZPN, byli między innymi Marc Timmer - Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Stadionowego UEFA, Adam Olkowicz - Dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce oraz Grzegorz Lato - Prezes PZPN.

Mistrzostwa EURO 2012 coraz bliżej, dlatego też problematyka konferencji dotyczyła najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem stadionów, obiektów sportowych, monitorowania widowni, organizacji oraz całej infrastruktury wokół EURO 2012. Debatę poprowadziło grono fachowców m.in.: przedstawiciele UEFA, PZPN, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

Podsumowaniem Konferencji „Bezpieczny Stadion” było wręczenie nagród targowych i PZPN oraz budząca wiele emocji Wielka GALA FAIR PLAY. Za wzorową organizację zawodów i zapewnienie bezpieczeństwa uczestników na zawodach w danym sezonie puchary Prezesa PZPN otrzymały kluby: Lech Poznań, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Wigry Suwałki oraz Elana Toruń.

Kieleckie targi SPORT-OBIEKT wzbudzają z roku na rok coraz większe zainteresowanie wśród przedstawicieli klubów piłkarskich zajmujących się bezpieczeństwem na stadionach. Przybywa również zwiedzających - przedstawicieli miast i gmin, odpowiadających za bezpieczeństwo i modernizację obiektów sportowych, co potwierdza coraz częstsze inwestycje samorządów w infrastrukturę sportową. Podczas wystawy można było zapoznać się ze świetnie sprawdzającym się już na wielu stadionach sprzętem oraz z najnowocześniejszymi rozwiązaniami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa w obiektach sportowych.

Na stoiskach, jak co roku znalazło się wiele ciekawostek. W hali targowej powstało między innymi 200 metrowe boisko, na którym treningi codziennie mieli zawodnicy Korony Kielce. Wystawę odwiedzili również zawodnicy VIVE TARGI KIELCE. Targi poświęcone są w całości budownictwu sportowemu, produktom związanym z kompleksowym wyposażeniem stadionów i hal oraz systemom kontroli dostępu w obiektach sportowych. Podczas targów spotkali się wystawcy z Polski i zagranicy.

Doskonałym uzupełnieniem oferty wystawy SPORT-OBIEKT jest odbywająca się tradycyjnie w tym samym czasie Ogólnopolska Konferencja i Wystawa Monitoringu Wizyjnego ALARM. Poza nowościami, jakie można było podziwiać w kieleckim ośrodku wystawienniczym, imprezie towarzyszyły branżowe spotkania. Najważniejszym z nich, gromadzącym tłumy specjalistów była, bez wątpienia, Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczne Miasto”, która tradycyjnie już współorganizuje świętokrzyska policja.

Spotkanie poświęcone jest monitoringowi wizyjnemu miast, ale również małych miejscowości, osiedli, szkół, autobusów, a nawet obiektów sakralnych. W dyskusji udział biorą nie tylko producenci i dystrybutorzy systemów monitorujących, ale również kilkudziesięciu przedstawicieli władz miejskich, kuratoriów, zarządów komunikacji czy służb mundurowych.

Targi w sumie odwiedziło blisko 2000 branżowych specjalistów. Honorowy patronat nad wystawami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Komendant Główny Policji oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

źródło: Targi Kielce Sp. z o.o.

logo footer