BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Tramwajem na Euro 2012

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę z Biurem Inżynieryjnych Usług Projektowych na wykonanie dokumentacji remontu i rozbudowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Targowej i al. Zielenieckiej. Umowa opiewa na kwotę ponad 1,4 mln zł brutto.

Pierwsze prace przy modernizacji tej trasy planowane są na drugą połowę 2010 r. a cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2011 r.

Będzie to kluczowy projekt przed UEFA EURO 2012TM ponieważ trasa stanowi w naturalny sposób wschodnią obwodnicę tramwajową Stadionu Narodowego, dzięki której kibice w wygodny sposób dotrą na mecze podczas turnieju.

Przetarg obejmuje wykonanie dokumentacji potrzebnej do remontu i rozbudowy trasy tramwajowej przebiegającej w ciągu ulic: Targowej, Zamoyskiego, al. Zielenieckiej od węzła Dw. Wileński do węzła Rondo Waszyngtona. Pozwoli ona na dokładnie określenie zakresu koniecznych prac oraz zracjonalizowanie wydatków.

Perony przystankowe zostaną wydłużone oraz poszerzone tam, gdzie jest to możliwe technicznie. Powstaną także nowe zadaszenia przystankowe na całej powierzchni peronu. Perony będą miały dodatkowe oświetlenie, dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów. Będą one też przystosowane do montażu kamer miejskiego monitoringu.

Torowisko wzdłuż al. Zielenieckiej będzie wykonane w konstrukcji o zabudowie trawiastej. W ul. Targowej powstanie torowisko trawiaste o tzw. wzmocnionej konstrukcji, tak by w razie potrzeby mogły tam przejechać pojazdy specjalne (karetki pogotowia, wozy strażackie). Przy Stadionie Narodowym stanie nowy przystanek, który będzie przeznaczony do obsługi imprez masowych takich jak EURO 2012.

źródło: PL.2012
zdjęcie: Tramwaje Warszawskie

logo footer