BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Warszawie powstanie szkoła mistrzostwa sportowego

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego chce stworzyć w Warszawie wzorcową szkołę mistrzostwa sportowego. Na Bielanach miałaby powstać dwupiętrowa hala dla sportowców uprawiających pięciobój nowoczesny.

Strzelanie, szermierka, pływanie, jazda konna i bieg przełajowy to dyscypliny, które mają zagościć w szkole mistrzostwa sportowego. Na parterze planujemy strzelnicę, na pierwszym piętrze salę dla szermierzy, a na drugim będą zajęcia ze sportów walki, mówi Zbigniew Pacelt, prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. Obok hali ma powstać również 200-metrowa bieżnia.

Jeśli projekt uda się zrealizować, to przy ulicy Lindego będą dwa obiekty sportowe, bo Bielany już budują wielofunkcyjną halę sportową z pływalnią, która ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Z całego kompleksu oprócz pięcioboistów mają korzystać uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 79 i LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

Dzielnica Bielany w ramach budowy pływalni i hali sportowej ma też wyremontować internat, w którym mogliby mieszkać pięcioboiści przyjeżdżający do Warszawy z całej Polski.

Powstanie kompleksu treningowego rozwiązałoby problem, z jakim już od wielu lat borykają się pięcioboiści. Ich treningi odbywają się w różnych miejscach w Warszawie, a co za tym idzie, zawodnicy tracą czas na przejazd pomiędzy poszczególnymi obiektami.

Projekt ośrodka dla pięcioboistów został już przedstawiony w Ministerstwie Sportu i spodobał się ministrowi Adamowi Gierszowi. Na początku grudnia finansowanie projektu zostanie omówione na spotkaniu przedstawicieli związku z urzędnikami departamentu ekonomicznego ministerstwa. Patronat nad szkołą mistrzostwa sportowego objąłby Instytut Sportu, tłumaczy Pacelt, dwukrotny zdobywca drużynowego mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym.

W 2002 roku na Akademii Wychowania Fizycznego powstał ośrodek szkolenia polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. Prowadzono tam treningi szermierzy. Zajęcia z innych dyscyplin odbywały się na różnych obiektach w całej Warszawie. Od 2004 roku sportowcy korzystają z ośrodka sportowego w Łomiankach. Związek ma umowę na wynajem do 2012 roku.

źródło: www.tvnwarszawa.pl
zdjęcie: www.azs.pl

logo footer