BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Program "Bezpieczny stadion" rusza w Elblągu

Elbląska policja z myślą o Euro 2012 rusza z programem "Bezpieczny stadion", a ze swą ideą chce dotrzeć przede wszystkim do kibiców-uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Euro 2012 to nie tylko przygotowanie stadionów, hoteli, dróg, ale także kibiców, którzy mają być częścią tej wielkiej imprezy, tłumaczy inspektor Marek Osik, komendant miejski policji w Elblągu.

Nie czekajmy na ostatnią chwilę i zacznijmy działać już dzisiaj - z takiego założenia wyszła elbląska policja opracowując program "Bezpieczny stadion". Do współpracy namówiła władze Elbląga i powiatu elbląskiego, kluby piłkarskie z Elbląga i Pasłęka oraz Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Ta koalicja ma sprawić m.in., że na stadionach w naszym regionie będzie bezpieczniej. Program ma przygotować kibiców do Euro 2012.

W spotkaniach z młodzieżą mają brać udział także inne osoby związane z futbolem np. piłkarze, trenerzy, sędziowie. Piłkarze najlepiej mogą dotrzeć do młodych kibiców, dla których są idolami, mogą podzielić się swoimi wrażeniami i będą chętniej wysłuchani niż policjant, mówią funkcjonariusze. Chcemy także poprzez turnieje piłkarskie integrować futbolowe środowisko: kibiców, policjantów, piłkarzy oraz osoby związane ze środowiskiem piłkarskim.

Funkcjonariusze podczas spotkań z młodzieżą będą tłumaczyli, co grozi za niewłaściwe zachowanie na stadionie. Będą także przypominali, że za zachowanie pseudokibiców może zostać także ukarany finansowo klub. A kluby mogą korzystać z takiego prawa jak "zakaz klubowy".

Policjanci dobrze oceniają zachowanie elbląskich i pasłęckich kibiców, ale jak przyznają czasami dochodzi do ekscesów. Wszystko to po to, żeby murawa nie służyła do biegania dla kibiców i policjantów, ale dla piłkarzy, mówi komendant elbląskiej policji.

Do programu "Bezpieczny stadion" przystąpiły cztery kluby piłkarskie - trzy z Elbląga i jeden z Pasłęka.

źródło: www.dziennikelblaski.wm.pl
zdjęcie: www.elblag.gazeta.pl

logo footer