BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Szkolenia przygotowujące do Euro 2012

Choć do Euro 2012 mamy jeszcze kilka lat, to już ruszają szkolenia, dzięki którym będzie można pracować przy obsłudze piłkarskich mistrzostw świata.

Nietypowe i absolutnie unikalne szkolenie organizuje Agencja Rozwoju Mazowsza. "Rolnik w systemie ratownictwa" jest pierwszym tak dużym projektem przed mistrzostwami Euro 2012. Agencja planuje przeszkolić w ciągu dwóch lat blisko 900 osób z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Osoby, które uzyskają tytuł ratownika, staną się wolontariuszami, którzy będą mogli pracować przy mistrzostwach piłkarskich. To ich umiejętności będą mogły być wykorzystane np. w sytuacji, gdy na drogach dojazdowych do szpitali doszłoby do wypadku.

Znajduje się tu blisko tysiąc kilometrów dróg, które podczas Euro 2012 będą oblężone i może dochodzić na nich do kolizji i zdarzeń drogowych - tłumaczył Zbigniew Gołąbek, wiceprezes OSP na Mazowszu.

Agencja Rozwoju Mazowsza rozpoczyna szkolenia od rolników - grupy społecznej, która ma najtrudniejszy dostęp do szkoleń i podnoszenia kwalifikacji. Zachęca do udziału w nich osoby, które już dzisiaj uczestniczą w systemie ratownictwa (np. działają w ochotniczej straży pożarnej, PCK, ZHP, ZHR) i mieszkają na wsiach.

Jestem przekonany, że osoby, które przejdą kurs, nabędą nowe kwalifikacje, będą bardziej konkurencyjne na rynku pracy i pomoże im to w przekwalifikowaniu na działalność pozarolniczą, dodaje Artur Andrysiak, członek zarządu ARMSA.

Agencja Rozwoju Mazowsza planuje jeszcze przed Euro 2012 zorganizowanie szkoleń językowych dla wolontariuszy, którzy będą kierować ruchem pojazdów i wspomagać policjantów. Zostaną one także zorganizowane dla osób, które zajmują się w gminach i starostwach zarządzaniem kryzysowym.

W przyszłym roku szkolenia językowe z wykorzystaniem środków unijnych zostaną zorganizowane dla prawie 2700 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendy Głównej Policji, Biura Ochrony Rządu, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i komend straży miejskiej.

Mundurowi wezmą udział w dwuletnich kursach języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. Słuchacze będą się uczyć języka obcego na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym.

W szkoleniach wezmą udział m.in. policjanci, którzy na stadionach będą pomagali kibicom, a także funkcjonariusze prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego, informuje Marcin Szyndler, rzecznik komendanta stołecznego policji.

Organizatorzy zaplanowali 240 godzin lekcyjnych w ciągu czterech semestrów. Największy projekt edukacyjny policji zatytułowany "Doskonalenie językowe służb mundurowych w świetle przygotowań do Euro 2012" finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Niezwykle ciekawe, ale już komercyjne szkolenia organizują niektóre szkoły językowe. I tak szkoła językowa Com Bridge organizuje kursy "Angielski na talerzu".

Jest on przeznaczony dla pracowników gastronomii, właścicieli, kelnerów i menedżerów. Kursy te mają na celu przekazanie wiedzy dotyczącej obsługi klienta w restauracji. Koszt zajęć dla jednej osoby wynosi 270 zł. Szkoła ta prowadzi zajęcia nie tylko w najbardziej popularnych językach używanych w Europie, ale także oferuje indywidualne zajęcia dla osób, które chcą poznać język rumuński, chiński, portugalski. Niebawem uruchomi zaś lektorat w języku niderlandzkim.

Kursy językowe przeznaczone dla wybranych grup zawodowych organizuje zaś szkoła językowa Profi-Lingua. To m.in. zajęcia dla pracowników medycznych, przedstawicieli zawodów prawniczych i dla biznesmenów (koszt za dwa semestry wynosi 1798 zł).

W ramach kursu słuchacze mogą korzystać z dodatkowych zajęć np. konsultacji z lektorem dyżurnym, konwersacji. Ciekawym rozwiązaniem jest organizowana przez szkołę e-Akademia.

Obejmuje ona 100 modułów lekcyjnych, informuje Iga Dzielecińska ze Szkoły Języków Obcych Profi-Lingua. To pomoc dla osób nieobecnych na zajęciach lub chcących lepiej opanować zrealizowany materiał. Można korzystać bez ograniczeń z testów, artykułów, ćwiczeń w wersji on-line, dodaje.

Pracodawca kieruje pracowników na szkolenie przede wszystkim po to, aby zwiększyć ich skuteczność i wydajność, a często również poziom motywacji, uważa Beata Motor, doradca klienta do spraw szkoleń VIDI Centrum Rozwoju Kadr. Szkolenie powinno być więc inwestycją, która przyniesie wymierne korzyści.

Dlatego firmy organizują też warsztaty dla pracowników, którzy chcą zmienić swoje nawyki albo zdobyć dodatkowe umiejętności.

Niezwykle pomocny w przygotowaniu firm do mistrzostw Euro 2012 roku może być udział w szkoleniu "Zarządzanie strategią reklamową, współpraca z agencją, przetargi". Jej uczestnicy dowiedzą się np., jak przygotować się do kampanii reklamowej. Zajęcia takie kierowane są do pracowników działów marketingu i promocji (koszt dwudniowego szkolenia 1 490 zł od osoby).

Zdaniem Beaty Motor z Centrum Rozwoju Kadr Vidi , wybierając szkolenie i firmę szkoleniową, klient powinien zwrócić uwagę nie tylko na doświadczenie firmy, ale także doświadczenie trenera przewidzianego do realizacji danego projektu; jakość szkoleń potwierdzoną przez referencje klientów. Ważny jest też sposób prowadzenia szkoleń - czy mają charakter warsztatów, czyli dostarczają uczestnikom narzędzi do pracy; zakres oferty, a więc działania przed - i po - szkoleniowe.

źródło: Życie Warszawy
zdjęcie: www policja.pl

logo footer