BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 w czterech ukraińskich miastach

UEFA nie ograniczy liczby miast, które będą gospodarzami Euro 2012 na Ukrainie.  UEFA zaplanowała program prezentacji oficjalnego logo Euro 2012 we wszystkich czterech ukraińskich miastach.

Takie doniesienia dostępne są na stronie internetowej fanów klubu piłkarskiego Dynamo Kijów. Prezentację logo przewidziano 14 grudnia w Kijowie. Strona Dynama-Kijów z powołaniem na własne źródła utrzymuje, że w następnych dniach zostanie ono przedstawione w Doniecku, Lwowie i Charkowie.

11 grudnia UEFA ma ogłosić, czy Euro 2012 na Ukrainie rzeczywiście odbędzie się w Kijowie, Charkowie, Doniecku i Lwowie oraz czy mecz finałowy zostanie rozegrany na kijowskim Stadionie Olimpijskim.

Wątpliwości UEFA wyraziła w maju w Bukareszcie. Oświadczyła wtedy, że opóźnienia w przygotowaniach sprawiają, iż nie wiadomo, czy wszystkie te miasta zachowają prawo do przyjęcia turnieju. Na nadrobienie zaległości Ukraina dostała czas do końca listopada.

Ukraińscy politycy i działacze sportowi są przekonani, że zadanie to zostało wykonane. W ciągu ponad ostatnich sześciu miesięcy Ukraina dokonała znacznych postępów i uczyniła wielki krok do przodu w przygotowaniach obiektów infrastrukturalnych dla mistrzostw Euro 2012. Największe problemy w dziedzinie organizacji, zarządzania i ustawodawstwa rozwiązano, mówił kilka dni temu wicepremier Iwan Wasiunyk, odpowiedzialny za przygotowania do turnieju z ramienia ukraińskiego rządu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.targowek92.republika.pl

logo footer