BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Znany wykonawca stadionu piłkarskiego w Siedlcach

W wyniku przetargu, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce sp. z o.o. wybrała ofertę budowy „Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach (etap I)” złożoną przez konsorcjum Polimeksu-Mostostalu.

Została ona uznana za najkorzystniejszą, ze względu na cenę. Wybrany wykonawca zrealizuje inwestycję za 28,6 mln zł brutto. Ofertę złożyły spółki: Polimex-Mostostal S.A. (lider konsorcjum) oraz PAGRO sp. z o.o., Kraków. Udział pierwszej z nich w pracach wyniesie 75 proc. Podpisanie kontraktu nastąpi po spełnieniu warunków zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa stadionu piłkarskiego, boisk treningowych z wyposażeniem i oświetleniem, dróg wewnętrznych i parkingów oraz infrastruktury technicznej obiektu.

Polimex-Mostostal realizuje obecnie dwa kontrakty sportowe - przebudowę stadionu piłkarskiego Legii w Warszawie o wartości ponad 374 mln zł (netto) oraz przebudowę stadionu Wisły w Krakowie o wartości 244 mln zł (netto).

Jak poinformował Konrad Jaskóła, prezes zarządu Grupy Polimex-Mostostal, obecnie jej portfel zamówień sięga 7 mld zł, z czego na 2010 rok są podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,5 mld zł.

W ostatnim czasie Polimex-Mostostal wygrał przetargi na budowę odcinka autostrady A4 (za 779 mln zł brutto), drogi Surzyckiego - Christo Botewawa w Krakowie (80 mln zł brutto) oraz bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku Białej (500 mln zł).

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.wikipedia.org

logo footer