BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wrocławski stadion na ulicy Śląskiej

Śląska - taką nazwę wybrali internauci dla nowobudowanej ulicy przy stadionie piłkarskim na wrocławskich Maślicach, który powstaje z myślą o mistrzostwach Euro 2012.

Julia Wach z biura prasowego wrocławskiego Urzędu Miejskiego poinformowała, iż w sondzie oddano 27 839 głosów. Za nazwą ulicy kojarzącej się nie tylko z regionem kraju, ale i miejscowym klubem, którego piłkarze mają występować na nowym obiekcie, opowiedziało się 12 701 głosujących.

Na drugim miejscu znalazła się kandydatura nazwy Fair Play, a trzecie zajęła ul. Futbolowa, a w finale można było głosować również na ul. Europejską.

Propozycje na nazwę ulicy przy której budowany jest wrocławski stadion można było składać do 19 października. Do ścisłego finału przeszły dwie najczęściej pojawiające się nazwy oraz dwie propozycje wybrane przez ośmioosobową komisję konkursową, w skład której weszli wrocławscy urzędnicy i radni.

Propozycje nie mogły stanowić powtórzenia nazw już istniejących i nie mogły być do nich podobne. Autorzy zwycięskiej nazwy ulicy, przy której budowany jest wrocławski stadion otrzymają pamiątki związane z Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.eurocup2012.com.pl

logo footer