BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Targi GMINA zdały egzamin

Ponad 100 wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas I edycji Targów dla Gmin, Miast i Regionów GMINA. Targom towarzyszył Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD oraz Forum Samorządowo-Biznesowe.

Targi skazane na sukces

Ostatni tydzień listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich przebiegał pod znakiem ekologii oraz tematyki samorządowej. Swą XXI edycję miały największe w Nowej Europie Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO. W tym samym czasie odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA oraz debiutujące w kalendarzu imprez targowych Targi dla Gmin, Miast i Regionów GMINA.

POLEKO, KOMTECHNIKA oraz GMINA przyciągnęły do Poznania rzesze zwiedzających - firmy zainteresowane proekologicznymi rozwiązaniami, inwestorów, samorządowców, przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz lokalnych społeczności. Wydarzenia zwiedziło w sumie ponad 21 tys. gości z kraju i zagranicy.

W uroczystym otwarciu targów wzięli udział m.in.: Minister Środowiska - Maciej Nowicki, Prezydent Poznania - Ryszard Grobelny, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Leszek Wojtasiak. Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mediów branżowych jak
i lokalnych i ogólnopolskich, które w codziennych relacjach informowały o najważniejszych punktach targowego programu.

Zdaniem wystawców i zwiedzających

I edycja targów GMINA była swego rodzaju sprawdzianem tak umiejętności organizacyjnych jak i samej koncepcji wydarzenia, zakładającej spotkanie samorządowców z dostawcami produktów i usług. To tutaj zaprezentowane zostały rozwiązania z szerokiego zakresu tematycznego, obejmującego m.in. architekturę miejską, infrastrukturę techniczną, nowoczesne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, oświatę i sport oraz informatykę w instytucjach publicznych.

Wystawcy targowi nie kryli zadowolenia z jakości oraz liczby przeprowadzonych rozmów z reprezentantami samorządów, wystawiając I edycji targów GMINA bardzo dobrą ocenę. Z pozytywnymi reakcjami spotkała się również idea organizacji tragów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA w tym samym terminie. Niejednokrotnie bowiem zwiedzających w równym stopniu zainteresowały rozwiązania ekologiczne oraz sprzęt komunalny jak i prezentowany na targach GMINA system wspomagania słuchu dla niedosłyszących, wyposażenie placów zabaw oraz programy informatyczne dla administracji samorządowej. Wszystkie trzy targowe wydarzenia zagwarantowały gościom multidyscyplinarną ekspozycję oraz ofertę kilkudziesięciu seminariów i konferencji.

Inwestycje, fundusze, współpraca

Atutem targów GMINA, poza kompleksową ofertą wystawców, było Forum Samorządowo-Biznesowe, stanowiące swego rodzaju przewodnik po często zawiłych i wciąż zmieniających się przepisach. Dzięki wsparciu licznych instytucji, w tym Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
i Administracji, Gazety Samorządu i Administracji oraz Agencji Wspierania inicjatyw Lokalnych AWIL, odwiedzający targi mogli wziąć udział w konferencjach na temat partnerstwa publiczno-prywatnego, urbanistyki operacyjnej, finansowania inwestycji oraz programu rozwoju bibliotek.

Z myślą o inwestorach w ramach targów GMINA zorganizowany został Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, prezentujący ofertę inwestycyjną regionów. W salonie wzięło udział kilkanaście gmin z całej Polski. Dodatkowo w ramach stoiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprezentowało się 31 gmin, zrzeszonych w lokalnych grupach działania.

Ważnym punktem ekspozycji salonu INVESTFIELD było ponadto modelowe Centrum Obsługi Inwestora, w ramach którego funkcjonowało centrum informacji o terenach inwestycyjnych województwa wielkopolskiego, punkt konsultacyjny dla potencjalnych inwestorów, centrum interwencji samorządowej oraz punkt kontaktowy dla firm zainteresowanych współpracą z samorządami.

Przyszłoroczna edycja targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA odbędzie się w dniach 23-26 listopada 2010. Więcej informacji na www.gmina.mtp.pl oraz www.investfield.mtp.pl.

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

logo footer