BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ponad tysiąc Orlików do końca roku

Do końca roku grubo ponad tysiąc Orlików zostanie otwartych w Polsce, poinformował w poniedziałek w Krakowie minister sportu i turystyki Adam Giersz.

W Małopolsce otwarto 62 Orliki, a do końca roku powstanie ich 99. Na przyszły rok w tym województwie planuje się otwarcie 53, powiedział minister Giersz. Jak podkreślił celem powstawania orlików w całym kraju jest wychowanie młodzieży poprzez spor. Chcemy aby nasza młodzież jak najwięcej czasu spędzała aktywnie, aby była wychowywana w duchu sportowym, fair play. Poza tym ten program ma przełamywać bariery w dostępie dzieci do sportu.

Jak dodał wiceprzewodniczący sejmowej komisji sportu, kultury fizycznej i turystyki Ireneusz Raś kończą się prace nad nowym projektem, który ma uzupełniać ofertę dla młodych ludzi chcących grać w piłkę nożną. Mają powstawać nie tylko Orliki, ale pełnowymiarowe boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią tak, by "wyrastające" z mniejszego boiska dzieci miały gdzie podnosić swoje umiejętności. Pilotażowo jedno już takie boisko zostało zbudowane w woj. łódzkim.

Program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno - szatniowym, w każdej gminie na terenie całego kraju. W ramach programu od roku 2008 powstają kompleksy sportowe, w skład których wchodzą dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią - boisko piłkarskie o wymiarach 30x62 m, boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1x32,1 m oraz budynek sanitarno - szatniowy. Według planów do końca roku ma ich powstać 1297.

źródło: PAP
zdjęcie: www.kands.pl

logo footer