BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lwów ma problemy z budową stadionu na Euro 2012

We Lwowie krążą pogłoski, że najważniejsza inwestycja w mieście - budowa stadionu na Euro 2012 ma być "zamrożona" na trzy miesiące. Na budowie stadionu przy ulicy Stryjskiej we Lwowie pozornie trwają prace, ale robotnicy rozkładają ręce.

Dogonić harmonogram? Nie ma o czym mówić, donosi ukraińska prasa. Obiekt budowany na Euro 2012 zwiedzają głównie dziennikarze zagranicznych mediów, a na stadionie słychać pogłoski, że planowane jest "zamrożenie" prac, by wszystkie siły przerzucić na przebudowę lotniska. Na placu budowy prawie nie ma ukraińskich pracowników.

Ukraińcy, pracujący przy budowie stadionu na Euro 2012, od września do końca listopada nie dostali pensji, a miejscowych robotników niechętnie przyjmują tu do pracy. Według dyrektora do spraw budowy stadionu we Lwowie Witalija Sułymy, główny wykonawca prac (spółka Azowinteks) ma prawo wybierać sobie podwykonawców. Jak powiedział, umowa podpisana została z ukraińsko-turecką firmą, posiadającą wymagane licencje.

Dyrektor firmy Azowinteks Igor Semionow, zaprzeczył, że firma miała jakieś problemy z płacami, ale zapytany o tureckich robotników, zaczął się denerwować...

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer