BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina znów dołoży do Euro 2012

Do końca grudnia miasta, w których mają odbyć się mecze Euro 2012, dostaną od ukraińskiego rządu równowartość 136 milionów złotych. Na pierwsze trzy miesiące przyszłego roku planowana jest kolejna dotacja, tym razem o wysokości odpowiadającej 195 milionom złotych.

Pieniądze, które przeznacza ukraiński rząd na Euro 2012, mają być wydane na zakup materiałów i zapłacenie za roboty budowlane i modernizacyjne zarówno stadionów, jak i lotnisk w Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie.

Decyzje o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na inwestycje związane z Euro 2012 rząd Ukrainy podjął tuż przed rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniem UEFA na Maderze. W drugim dniu obrad na portugalskiej wyspie Europejska Federacja Piłkarska prawdopodobnie zadecyduje, czy Ukraina - tak jak pierwotnie planowano - będzie miała mecze Mistrzostw Europy rozgrywane w czterech miastach.

To nie pierwsze dofinansowanie ukraińskiego rządu do przygotowań Euro 2012. UEFA już wcześniej ostrzegała stronę ukraińską, iż brak postępu w przygotowaniach może oznaczać odebranie części miast organizacji meczów mistrzostw. W maju UEFA zaznaczała, że jedynym miastem, które nadaje się do organizacji spotkań na Euro 2012 jest Kijów. Zdaniem strony ukraińskiej - wyrażonym niedawno przez szefa tamtejszej federacji Jurija Surkisa, sytuacja w Lwowie, Charkowie i Doniecku znacznie się jednak przez te kilka miesięcy poprawiła.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer