BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2010

Już po raz czwarty maszerzy z całego świata staną do boju o tytuł zwycięzcy Husqvarna Tour. Będzie to widowisko dla fanów sportu i nie tylko... Turniej odbędzie się w dniach 7 - 10 stycznia na Polanie Jakuszyckiej k. Szklarskiej Poręby.

Ten najtrudniejszy międzynarodowy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów to test umiejętności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. To unikalny klimat przyjaźni, sportowej rywalizacji, współpracy, a przede wszystkim autentycznych emocji! Trasa wyścigu liczy aż 300 km.

Husqvarna Tour jest wydarzeniem nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale również dla całych rodzin. Atmosfera pojedynku fair-play, tak wyjątkowego sportu jak wyścigi psich zaprzęgów jest wyjątkowym przeżyciem. Młodsi zaś mają możliwość poznania przemiłej rasy psów - Alaskan Malamute. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy. Wszystko to w pięknej, zimowej scenerii Karkonoszy.

Psy na start…

Sport psich zaprzęgów to połączenie współpracy człowieka z psami następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI) oraz z psami nierasowymi. Te ostatnie są specjalnie hodowanymi psami sportowymi prezentującymi: szybkość, siłę i wytrwałość w sportowych zmaganiach.

Wszystkie rasy psów zaprzęgowych posiadają cechy umożliwiające im życie w trudnych warunkach klimatu arktycznego: doskonale wykorzystują pokarm, dzięki specyficznej budowie ciała ograniczają do minimum straty ciepła i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu.

Tradycja psich zaprzęgów w wielu miejscach zbiega się z historią firmy Husqvarna. Firma Husqvarna pochodzi ze Szwecji, w której tradycja wyścigów psich zaprzęgów sięga wielu lat. Psy zaprzęgowe, zawsze miały na celu umożliwienie i ułatwienie pracy ludziom w niezwykle ciężkich warunkach klimatycznych. Tak też jest z firmą Husqvarna, która stara się ułatwiać wykonywanie  codziennych obowiązków związanych z domem i ogrodem dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w swoich maszynach.

 


 

Zaprojektuj oficjalną maskotkę zawodów - konkurs

Teraz każdy może wykazać się kreatywnością i talentem. Konkurs polega na zaprojektowaniu maskotki wyścigów Husqvarna Tour. Dzieci i młodzież szkolna z całej Polski może pochwalić się swoją pomysłowością. Prace w formacie A4, wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 5 stycznia 2010 r. na adres:

  • e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub
  • drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem "Konkurs-maskotka".

Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów. 10 stycznia podczas ceremonii zakończenia zawodów Husqvarna Tour odbędzie się ogłoszenie wyników. W następnej edycji maskotka zostanie oficjalnym gadgetem - symbolem wyścigu. Autor zwycięskiej pracy będzie miał możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem, a dodatkowo otrzyma nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie www.husqvarna.pl oraz www.borderrush.com.logo footer