BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jest już wiecha na poznańskim stadionie

Blisko 15-metrowa choinka symbolizująca tradycyjną budowlaną wiechę rozbłysła w środę trzema tysiącami lampek w najwyższym punkcie poznańskiego stadionu. Dla wykonawcy zakończył się najważniejszy etap rozbudowy obiektu.

W miniony piątek zamontowano ostatnią kratownicę, jeden z głównych elementów konstrukcji zadaszenia stadionu. Cała operacja podnoszenia i montażu czterech kratownic ważących łącznie ok. 3,7 tys. ton trwała blisko dwa miesiące.

W uroczystości zawieszenia popularnej wiechy na poznańskim stadionie wzięły udział władze miasta, województwa wielkopolskiego, spółki PL.2012 oraz środowiska piłkarskiego. Symbolicznego zapalenie choinki-wiechy dokonał prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Dla nas, dla mieszkańców Poznania, oznacza to dojście do pewnego etapu modernizacji. Jesteśmy teraz w najwyższym punkcie tej budowy i najtrudniejsze elementy konstrukcyjne są już na stadionie. Najważniejsze dla nas jest to, że tak jak wcześniej planowano, w połowie przyszłego roku stadion będzie gotowy,powiedział podczas uroczystości Grobelny.

Wkrótce zamontowany zostanie kolejny element zadaszenia czyli 48-tonowa konstrukcja nośna otwieranej części dachu. Jeszcze przed końcem roku nad trybunami pojawią się łukowe elementy, tzw. ości, na których w dalszym etapie rozciągnięta zostanie specjalna membrana.

Jak zapewnił Jerzy Ciechanowski, prezes Hydrobudowy Polska, lidera konsorcjum modernizującego poznański stadion, termin oddania obiektu do użytku jest niezagrożony. Dodał on również, że w marcu piłkarze Lecha mecze w roli gospodarza na pewno rozegrają już w Poznaniu.

Poznański stadion po modernizacji będzie dysponował 46 tysiącami miejsc. Podczas Euro 2012 na trybunach będzie mogło zasiąść 42 004 widzów.

źródło: PAP
zdjęcie: www.qualitysport.pl

logo footer