BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wrocław odlicza czas do Euro 2012

We Wrocławiu uruchomiono zegar, który odmierza czas pozostały do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Euro 2012. To pierwszy w Polsce czasomierz przygotowany pod egidą UEFA.

Czasomierz stanął przy podziemnym przejściu na ul. Świdnickiej, w miejscu gdzie kilkanaście lat temu znajdował się podobnych rozmiarów zegar będący symbolem Pomarańczowej Alternatywy.

Według dyrektora biura ds. Euro 2012 we Wrocławiu Hanny Domagały, kolor i grafika znajdujące się na zegarze zostały przygotowane we Francji i nawiązują do wzorów, które będą obowiązywały podczas Euro 2012. Czasomierz ma kształt prostopadłościanu o wysokości ok. 5 m i szerokości 70 cm. U podstawy jest kamienny, a dalej przeszklony, zwieńczony zegarem elektronicznym i wskazówkowym. Wypełniony jest także czerwonymi piłeczkami z napisem "UEFA EURO 2012 Wrocław Host City".

Dwa razy dziennie piłeczki będą o losowych godzinach wypadały z zegara. Szczęśliwy znalazca będzie mógł zatrzymać taką piłeczkę, a na niektórych są podpisy m.in. Michela Platiniego, Grzegorza Laty i Andrzeja Szarmacha, mówiła Domagała.

Zegar został uruchomiony dokładnie na 901 dni przed rozpoczęciem Euro 2012.

źródło: PAP

logo footer