BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie stadion w Ustroniu

Po tym jak Chorzów stracił szanse na organizację spotkań piłkarskich w ramach Euro 2012, w Ustroniu upadł pomysł wybudowania stadionu stanowiącego zaplecze dla zespołów narodowych, które przyjadą na piłkarskie mistrzostwa. Jednak uzdrowisko nie składa broni. Stadion mimo wszystko powstanie.

Na listopadowej sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, na mocy której w miejscu obecnego stadionu Kuźni wyrośnie całkiem nowy obiekt. Możemy pozyskać środki unijne w ramach programu rewitalizacji terenów zdegradowanych. Jest na to szansa, przekonuje burmistrz Ireneusz Szarzec. Jego zdanie podziela prezes Kuźni, Zbigniew Szczotka: Jeśli chcemy, aby cokolwiek się zmieniło, to musimy dać działać miastu. Klub nie ma możliwości pozyskania pieniędzy na tak dużą inwestycję. Szkoda by było zmarnować szansę.

Nowy stadion w Ustroniu ma się składać z dwóch pełnowymiarowych i oświetlonych boisk. Otoczony będzie czterotorową bieżnią lekkoatletyczną - z wyjątkiem odcinka dostosowanego do biegów na 100 i 110 metrów, który ma się składać z sześciu torów. Boisko treningowe zostanie wyposażone w sztuczną nawierzchnię. Dodatkowo na stadionie ma powstać kilka mniejszych boisk, m.in. do piłki nożnej pięcioosobowej, koszykówki oraz piłki ręcznej. Zadaszona trybuna będzie się rozciągała na długości całego boiska i docelowo pomieści 1200 widzów (dodatkowych sto miejsc będzie przeznaczonych dla VIP-ów). Stadion w Ustroniu ma posiadać pełne zaplecze socjalne, gospodarcze, lekarskie, odnowy biologicznej oraz pomieszczenia dla mediów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to pierwsze prace ruszą na początku 2011 roku. Miasto przejęło już stadion i zarezerwowało 200 tys. zł na pierwszy, przyszłoroczny etap inwestycji. Kwota ta pozwali rozpocząć proces przygotowywania inwestycji, czyli głównie załatwić wszelkiego rodzaju zezwolenia, mówi radna Marzena Szczotka.

Wielkie nadzieje z nowym stadionem wiąże Artur Steczkiewicz, redaktor naczelny piłkarskiego serwisu Kuznia.ustron.pl. Pojawiło się światełko w tunelu. Aż żal patrzeć na obiekty w Ustroniu, na tle Skoczowa, Zebrzydowic czy nawet Wisły, gdzie boiska są na europejskim poziomie. Ale tak naprawdę uwierzę w ten cały plan dopiero wtedy, gdy na stadionie pojawią się robotnicy, a w ziemię zostanie wbita pierwsza łopata, przekonuje Steczkiewicz.

Mam nadzieję, że nowy obiekt zostanie oddany do użytku w połowie 2012 roku, przekonuje prezes Kuźni.

Nowy stadion ma kosztować 6 mln zł.

źródło: www.gazetacodzienna.pl
zdjęcie: www.kartoflisko.pl

logo footer