BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Toruniu będzie nowa hala sportowa

Wielofunkcyjna hala sportowa, w której będzie można rozgrywać m.in. zawody lekkoatletyczne, ma zostać zbudowana w Toruniu za niespełna dwa lata. Władze miasta podpisały umowę na wykonanie projektu obiektu z konsorcjum spółek DEDECO i MD Polska ze Szczecina.

Hala sportowa w Toruniu ma być przystosowana do organizacji meczów koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu oraz zawodów szermierczych, bokserskich, gimnastycznych oraz lekkiej atletyki. Znajdzie się tam 200-metrowa bieżna, tor biegów sprinterskich o długości 60,5 metra, pola do pchnięcia kulą oraz skoku w dal i wzwyż. Hala ma pomieścić 5 tys. widzów. Będzie istniała możliwość powiększenia widowni o kolejne 1,5 tys. miejsc.

Obiekt powstanie na działce o powierzchni ponad trzech hektarów, którą miasto kupiło od Agencji Mienia Wojskowego za ponad cztery miliony złotych. Sąsiadować będzie z istniejącym Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie znajduje się m.in. lodowisko Tor-Tor, stadion miejski i boisko do hokeja na trawie.

Projekt hali sportowej w Toruniu  ma zostać wykonany w ciągu ośmiu miesięcy, tak by jesienią mogły rozpocząć się prace budowlane. Dokumentacja ma kosztować 3,8 mln, a budowa - 120 mln zł. Inwestycja ma być gotowa późną jesienią 2011 r.

źródło: PAP
zdjęcie: www.wirtualnytorun.com.pl

logo footer