BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lwów modernizuje drogi na Euro 2012

Drogi spełniające międzynarodowe standardy połączą Lwów z ukraińsko-polskimi przejściami granicznymi. Prace, prowadzone w ramach przygotowań do EURO 2012 kosztem 500 milionów hrywien (ok. 73 mln euro), obejmą drogi z Lwowa do Szegyni (Medyka) i Krakowca (Korczowa).

Według naczelnika służb drogowych obwodu lwowskiego Igora Zawijskiego, do końca stycznia zatwierdzona zostanie dokumentacja projektowa dotycząca modernizacji dróg na Euro 2012. Wczesną wiosną rozpoczną się prace, które potrwają do końca 2011 roku. Kolejnym etapem modernizacji dróg będzie remont odcinka z Lwowa do Rawy Ruskiej.

Przygotowane projekty przewidują wykorzystanie najnowszych technologii i materiałów, a jednocześnie uwzględniają interesy mieszkańców miejscowości przez które przebiegają główne szlaki drogowe. Dla zminimalizowania niedogodności związanych z intensywnym ruchem zaprojektowano szereg obwodnic, omijających gęściej zaludnione tereny.

Jeszcze w tym roku oddana zostanie do użytku obwodnica Gródka (dawniej Gródek Jagielloński), przez który biegnie obecnie międzynarodowa trasa w kierunku Medyki. W związku z rozbudową pasa startowego międzynarodowego portu lotniczego "Lwów" rozpoczęte już zostały pracy przy przebudowie 1,6 kilometrowego odcinka drogi, która przebiegać ma w tunelu, 4-5 metrów pod powierzchnią ziemi.

źródło: PAP
zdjęcie: www.skyscrapercity.com

logo footer