BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Aquapark w Słupsku za unijne pieniądze

19,2 mln zł z unijnych funduszy dostanie Słupsk (Pomorskie) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na budowę aquaparku.
O przyznaniu inwestycji dofinansowania zdecydował we wtorek zarząd województwa pomorskiego, poinformował rzecznik słupskiego ratusza Mariusz Smoliński.

Aquapark w Słupsku ma powstać na terenie dawnego wyrobiska piasku, zwanego przez słupszczan piaskulą. Z prezentacji przygotowanej przez wydział rozwoju miasta, który odpowiada za inwestycję, wynika, że powierzchnia użytkowa obiektu będzie miała 9,4 tys. m2, zaś powierzchnia lustra wody - 1,2 tys. m2.

W aquaparku ma się znaleźć m.in. zespół basenów (rekreacyjny, pływacki i solankowy), sztuczna rzeka, plaża wypoczynkowa z leżakami, wanny z gorącym hydromasażem oraz strefa fitness i wellness - spa. Obok aquaparku ma powstać parking na 335 samochodów i 15 autokarów.

Koszt całej inwestycji oszacowano na 62,34 mln zł. Miasto z własnych funduszy ma wyłożyć 41 mln zł. W przedsięwzięciu ma również uczestniczyć Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA - jej wkład finansowy ma wynieść 2 mln zł.

Budowa aquaparku mogłaby się zacząć w IV kwartale 2010 r. Inwestycja ma być zakończona w pierwszej połowie 2012 r. Słupsk planował tą inwestycję już od kilku lat. Początkowo władze miasta chciały wznieść większy obiekt za ok. 90 mln zł. Ta koncepcja nie została jednak zaakceptowana przez radnych, którzy dopiero jesienią ub.r., po zmianach koncepcji, zgodzili się na budowę aquaparku za 62 mln zł.

źródło: PAP   
zdjecie: www.obywatelski.slupsk.pl

logo footer