BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012: Czy Gdańsk zdąży na czas?

W Gdańsku najlepiej jest ze stadionem. Budowa obiektu posuwa się, choć z małymi opóźnieniami. Prace ziemne zakończono z czterotygodniowym poślizgiem, o półtora tygodnia opóźniono przystąpienie do prac konstrukcyjnych.

O miesiąc - z lutego na marzec 2010 r. - opóźni się instalowanie dachu na stadionie w Gdańsku, które jest spowodowane niezaakceptowaniem projektu przez miejską spółkę nadzorującą budowę stadionu BIEG 2012. Hydrobudowa, która wykona tę operację, nowy projekt przygotuje do 20 stycznia. Według budowlańców i inspektorów Najwyższej Izby Kontroli te opóźnienia nie będą miały wpływu na termin zakończenia prac, który jest przewidziany na początek 2011 roku.

W całym Trójmieście i okolicach trwają ciągle prace drogowe. Nie wszystkie uda się ukończyć na czas, ale większość z nich do Euro 2012 powinna być gotowa. Podobnie rzecz ma się z hotelami. Tych najważniejszych, czyli 5-gwiazdkowych, jest w Pomorskiem ciągle mało. Kilka przybędzie, ale nie zapewni to wymaganej przez UEFA liczby łóżek. Ten brak mają zrekompensować "noclegownie" niższej kategorii w bardzo dobrym standardzie.

Największym problemem w Gdańsku związanym z Euro 2012 jest lotnisko, o czym wspominał Michel Platini. Jest zbyt małe na przyjęcie spodziewanej liczby pasażerów. Nowy terminal w Rębiechowie ma ten problem rozwiązać. Na razie niewiele się jednak dzieje. Nowy terminal ma być mniejszy, niż pierwotnie zakładano, bo pojawiły się kłopoty z wywłaszczeniem właścicieli działek, na których m.in. miał być budowany. Ten mniejszy powstanie na terenie należącym tylko do Lotniska im. Lecha Wałęsy.

źródło: www.sport.onet.pl
zdjęcie: www.mmtrojmiasto.pl

logo footer