BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lwów wznawia prace na budowie stadionu na Euro 2012

We Lwowie wznowiono prace na budowie stadionu z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Wciąż rośnie liczba pracowników zatrudnionych przy realizacji tej inwestycji.

Jak poinformował burmistrz miasta Andrij Sadowy, w środę na budowie stadionu na Euro 2012 pracowało około stu osób, w czwartek będzie jeszcze więcej, a w ciągu dwóch tygodni liczba wzrośnie do 250. Skończyliśmy poważną fazę prac projektowych, teraz zabieramy się do realizacji tych projektów, powiedział Sadowy podczas uroczystego otwarcia po remoncie miejskiej izby przyjęć pogotowia ratunkowego. Remont tej największej na Ukrainie Zachodniej placówki kosztował 2,1 mln hrywien (około 250 tys. dolarów).

Mamy jasny cel - do 2012 roku taki poziom obsługiwania, jak w tym pogotowiu, powinien być we wszystkich kluczowych szpitalach miasta. Podążamy w tym kierunku. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remonty w dwóch szpitalach we Lwowie; jeden z nich ma świadczyć usługi dla uczestników i gości Euro 2012, dodał burmistrz.

Lwów razem z Kijowem, Charkowem i Donieckiem będzie gospodarzem meczów piłkarskich mistrzostw Euro 2012. W mieście trwa budowa nowego stadionu oraz renowacja infrastruktury.

źródło: PAP
zdjęcie: www.zik.com.pl

logo footer